Vulvsi otkinuli bod šampionu

> 15:39

Iznenađenje u trećem kolu Premijer lige.

SIM: Srbija apsolutni pobednik

Fudbaleri Vulverhemptona remizirali su sa Mančester siti 1:1 u okviru trećeg kola Premijer lige. Vulvsi su na "Molinuu" uspeli da otkinu bod aktuelnom šampionu Engleske.

Imali su "Građani" inicijativu ali gol ih nije hteo. Patrisio je prvu pretnju pred golom imao u 15. minutu kada je šutirao Gundogan, Portugalac skida šut.

U 20' Raul Himenez postiže pogodak ali sudija podiže zastavicu i pokazuje ofsajd. Nakon toga je Siti nastavio da napada, prvo preko Aguera a potom i preko Sterlinga. Patrisio je dobro branio u tim trenucima, a i prečka se isprečila da Mančester dođe do vođstva.

U nastavku utakmice, Siti je stvarao pritisak na rivala, držali su loptu na protivničkoj polovini, ali nisu uspevali ozbiljnije da priprete.

A onda u 57' hladan tuš za Pepa i njegovu ekipu. Košta beži odbrani "Građana", pokušava da obiđe Edersona, delimično to i uspeva, ali se Brazilac sjajno izvio i izbacio loptu u korner. Mutinjo je centrirao, odbrana je bila statična pa je Boli savladao Edersona.

No, 10' kasnije Siti dolazi do egala. Nakon centaršuta Gundogana Laport je bio najviši u skoku i uneo loptu u mrežu za izjednačenje.

"Građani" su nastavili da napadaju ali nisu uspeli da savladaju Patrisija. U 95' Aguero je pogodio prečku iz slobodnog udarca i to je bilo to.

Vulverhempton: Patrisio, Benet, Koudi, Boli, Doerti, Neveš, Mutinjo, Džoni (Vinagre), Košta (A. Traore), Žota, R. Himenez.

Mančester siti: Ederson, Voker, Kompani, Laporte, Mendi, Fernandinjo, Gundogan (Sane), B. Silva (G. Žesus), D. Silva, Sterling (Marez), Aguero.

Miletić: Bio je penal!