> 19:57

Mančester je izgubio na gostovanju od Brajtona sa 3:2.

Grindel: "Žao mi je što je Mesut Ozil mislio da ga je Savez napustio"

U okviru drugog kola Premijer lige, Mančester junajted je nakon katastrofalne partije poražen u Brajtonu.

Mančester je imao prvu šansu u 10' ali je Lukaku promašio čist gol. Domaće to nije omelo pa su u 25' poveli sa 1:0. Nakon lepe akcije po levoj strani Marč pronašao Mareja u kaznenom prostoru Junajted, a iskusni napadač je prihvatio loptu i prevario Davida De Heu.

Samo dva minuta kasnije, novi hladan tuš za "Crvene đavole". Nakon kornera Dafi je bio najspretniji i matirao je Španca za 2:0.

Gosti su bili šokirani, ali su uspeli da se trgnu. Igrao se 34. minut, kada je nakon slabog udarca Šoa lopta došla do Lukakua, koji je sa par metara lako matirao Metija Rajana za 2:1.

Da čudo bude veće, u 43' Baji je srušio Paskala Grosa u kaznenom prostoru. Sudija je pokazao na belu tačku i Nemac je preuzeo odgovornost i povisio prednost svoje ekipe na 3:1.

Mislilo se da će nakon ovakvog prvog poluvremena sve pršati u drugom, međutim videli smo samo jedan pogodak.

Pokušavao je Junajted ali nije išlo. Ipak, u nadoknadi vremena Felaini je srušen u kaznenom prostoru a Pogba je sa bele tačke samo smanjio na 3:2.

Brajton: Rajan, Montoja, Dafi, Dank (Balogun), Bong, Noker, Stivens, Preper, Marč, Gros (Kajal), Marej (Lokadija)

Mančester junajted: De Hea, Jang, Baji, Lindelof, Šo, Fred, A. Pereira (Lingard), Pogba, Mata (Rašford), Lukaku, Marsijal (Felaini).