Šah-mat Rakitića - Gotova Ruska bajka!

> 20:58

Hrvatska se plasirala u polufinale nakon izvođenja penala 2.2 (4:3).

Nejmaru teško pao poraz: Kako zaigrati fudbal posle ovoga?

Hrvatska se nije plasirala među osam najboljih 20 godina, kada je stigla do polufinala na SP u Francuskoj, što je i njen najbolji plasman na mundijalima. Ponovo će imati priliku da se bore za finale. Odigrali su fantastično protiv Rusije i posle svega zasluženo prošli nakon izvođenja penala

4' Rusi su od samog starta krenuli ka golu Subašića. Džuba je bio u šansi, ali je izblokiran. Od svega samo korner.

6' Rebić je sa desne gol-aut linije pokušao da ubaci loptu na peterac, ali se Akinfejev isprečio i odbio loptu u korner.

Odličan početak utakmice. Na obe strane je stvoreno po nekoliko solidnih šansi, Hrvatska možda malo bliža golu, ali je igračima „vatrenih“ nedostajalo koncetracije u samoj završnici. Rusi su izašli na teren sa dosta otvorenijom postavkom igre nego protiv Španije. Videćemo koliko je to dobra odluka iskusnog Čerčesova.

7' Dobar centaršut iz kornera, ponovo je Rebić pokušao, ovog puta glavom, ali preko prečke.

32' GOL Rusija 1:0 Hrvatska

BOMBA ČERIŠEVA!

Čerišev odigrava dupli pas sa Džubom, namešta loptu na levu nogu i fantastično šutira sa 27 metara. Subašić samo pogledom prati let lopte koja završava ispod same prečke.

Nije prošlo dugo a onda...

40' GOL! Rusija 1:1 Hrvatska

Fantastična kontra Hrvatske, po levoj strani je više prostora ostavljeno Mandžikiću, koji probija do samog peterca, a onda fantastično nalazi Kramarića, koji se samo „poklonio“ i glavom zakucao loptu u mrežu Akinfejeva.

Gledali smo vrlo interesantno prvo poluvreme. Očekujemo otvorenije drugo poluvreme.

POLUVREME RUSIJA 1 HRVATSKA 1

52' Posle centaršuta Vrsajka, Kramarić pokušava atraktivno makazicama, ali samo za aplauze sa tribina.

60' Ubačen centaršut, lopta posle karambola dolazi do Perišića, koji šutira sa 7-8 metara, Akinfejev je već bio savladan, ali lopta pogađa unutrašnju stranu stative i odlazi napolje. Mnogo sreće za Rusiju.

72' Konačno odlična akcija Rusije. Kombinovali su Rusi oko šesnaesterca, centrirao je Fernandez, najviši u skoku bio Erohin, ali preko gola.

85' Odlično ubačena lopta Golovina iz slobodnjaka na peterac golmana Subašića, ali odlično reaguju štoperi „vatrenih“.

90'+ Dva vezana kornera za Hrvatsku, brzo izvedena, ali nisu uspeli da prevare rusku odbranu.

90'+ Odličan pokušaj Smolova desno iskosa da iznenadi hrvatskog golmana, ali Subašić uspeva da blokira šut i izbaci loptu iz svog šesnaesterca.

NAKON 90' RUSIJA 1 HRVATSKA 1

Idemo u produžetke.

100' Posle greške Lovrena, Rusija u odličnoj prilici, Golovin pada u šesnaestercu posle duela, ali sudija odmahuje rukom.

100' GOL RUSIJA 1:2 HRVATSKA

Odlično izveden korner, na 12-13 metara je letela ta lopta, Domagoj Vida najviši u skoku, šutira, lopta prolazi kroz šumu nogu, Akinfejev nije imao pregled i lopta se, uz mnogo sreće, ušunjala u mrežu.

GOTOV PRVI PRODUŽETAK, HRVATSKA U PREDNOSTI

115' GOL RUSIJA 2:2 HRVATSKA

Sjajan centaršut iz slobodnjaka Džagojeva ka drugoj stativi, a Mario Fernandes zakucava loptu jako glavom u mrežu nemoćnog Subašića.

Do kraja utakmice Hrvatima je bilo bitno da se odbrane jer su bili u velikom deficitu. Mandžukić, Vrsaljko i Subašić su se žalili na povrede, dok Dalić nije imao prava izmene.