Vikinzi pali na "Kosmosu"!

> 17:04

Drugi dan četvrtfinala je pred nama. Nakon što smo dobili prvi polufinalni par, gledaćemo borbu za još dva mesta koja vode dalje.

Crno-beli puštaju sezonske!

U prvom meču snage će odmeriti reprezentacije Švedske i Engleske. Malo ko je očekivao ovaj duel u ovoj fazi takmičenja.

Engleska je pobedom od 2:0 savladala Švedsku i plasirala se u polufinale.

19' Sterling je prošao po desnoj strani, prilikom driblinga mu je pobegla lopta na koju je natrčao Hari Kejn. Šutirao je jako dobro po zemlji sa ivice šesnaesterca, ali lopta je prozujala pored stative.

23' Engleska je počela akciju sa svoje polovine. Posle samo nekoliko dodavanja, lopta dolazi do Tripijea po desnoj strani. On centrira, ali preblizu Olsena, koji bez problema hvata loptu.

30' GOL! MAGVAJER! Posle kornera i odličnog centaršuta Janga na penaltik, Magvajer najviši u skoku i sjajno gađa donji desni ugao golmana Olsena, koji je ostao nemoćan. Švedska 0:1 Engleska.

44' Akcija u kojoj je Sterling izbio sam pred Olsena, koji je situaciju rešio u svoju korist, ali je sudija naknadno pogidao zastavicu zbog ofsajda.

45' Još jednom se Sterling posle sjajnog pasa našao sam pred golmanom Švedske, fantastično prihvata loptu, ali Olsen neverovatno reaguje, izbija mu loptu iz nogu. U nastavku akcije, Sterling biva sebičan, pokušava na silu da postigne gol, ali biva izblokiran. Od stopostotne prilike za Švedsku, na kraju samo korner.

POLUVREME ŠVEDSKA - ENGLESKA 0:1

47' Najbolja šansa za Švedsku na celoj utakmici. Berg je bio najviši u skoku nakon centaršuta sa leve strane na drugu stativu, ali Pikford odlično brani.

54' Ešli Jang je ubacio loptu iz velike daljine u šesnaesterac, gde je nekoliko igrača igralo glavom, a Šveđani su imali problem da tu loptu izbace napolje. U nastavku akcije, Englezi otvaraju Sterlinga po desnoj strani, koji uspeva da dobro centrira, ali Grankvist na pravom mestu.

59' GOL! DELE ALI!

Posle nekoliko pokušaja Engleza da ubace loptu u šesnaesterac, to uspeva Lingard iz prve na dodavanje Sterlinga. Dele Ali je odlično pratio let lopte i sa četiri metra je smestio loptu glavom iza leđa Olsena. Švedska 0:2 Engleska.

62' Posle primljenog gola, jedna iznenadna, brza akcija Švedske, koja je krenula od Olsena. Po desnoj strani je probio Klaeson, našao Toivonena, koji na prvu proigrava Berga, koji ostavlja loptu Klaesonu na jedanaesterac, ali on šutira pravo u Pikforda.

72' Još jedna obećavajuća akcija Švedske, koja nije završena golom. Odlično je Larson izbacio Gvidetija, koji pronalazi Berga na penalu. On se okreće, solidno šutira, ali Pikford krajnjim naporima uspeva da izbaci loptu u korner.

Englezi su do kraja utakmice uspeli da zadrže prednost i plasiraju se u polufinale. Ovo je veliki uspeh za ovu generaciju s obzirom na to da na prošlih nekoliko Mundijala nisu mogli da se pohvale velikim uspesima.

U polufinalu Englezi će čekati boljeg iz duela Hrvatska - Rusija.

Šveđani imali vanrednu situaciju pred utakmicu sa Engleskom!

Kurtoa: Pokazao sam ko sam!