Mesi i Ronaldo mogu istim avionom kući!

> 21:00

Urugvaj nadomak četvrtfinala.

Au, kakav si igrač i u koje si društvo ušao!

7' GOL! EDINSON KAVANI! Konačno je proradio možda najbolji napadački tandem na prvenstvu. Kavani u pozicionom napadu pronalazi dugom poprečnom loptom Suareza, koji vara svog čuvara driblingom, desnom nogom centrira oštro na drugu stativu, a Kavani u trku iza igrača odbrane Portugalije skače i zakucava glavom loptu u mrežu. Urugvaj 1:0 Portugalija.

14' Suarez u šansi! Šutirao je iz šesnaesterca, ali je njegov šut izblokiran. Od svega samo korner.

Posle primljenog gola, Portugalija je krenula još ofanzivnije napred, dobar centaršut Gvedasa s desne strane na peterac, ali odbranili su se Urugvajci.

21' Slobodan udarac za Urugvaj, sa 25 metara centralno od gola, Suarez pokušava kao protiv Rusije, nisko, kroz živi zid, ali golman Patrisio fantastično brani.

26' Slobodan udarac za Portugaliju, s desne strane iskosa, loptu je u 16 ubacio Karvaljo, ona pada na 6-7 metara od gola, ali do nje ne stiže niko od njegovih saigrača. Propala je još jedna prilika za izjednačenje.

31' Slobodan udarac za Portugaliju sa 25 metara, malo levo iskosa, Kristijano Ronaldo je pored lopte.

Pola sata igre prolazi u znaku Urugvaja, koji i vodi posle fenomenalne akcije napadačkog tandema Suarez-Kavani. Iako Portugalci uspevaju da napadnu, nismo dosad videli veliku priliku za njih. S druge strane, Urugvaj se jako kvalitetno brani i iz te odbrane slede veoma brzi i opasni napadi.

POLUVREME Urugvaj 1:0 Portugalija

55' GOL! PEPE! Posle kornera i odličnog centaršuta Rafaela Gereira, odlično skače Pepe i sa 5-6 metara zakucava loptu u mrežu. Urugvaj 1:1 Portugalija.

62' GOL! PONOVO KAVANI! Mat u tri poteza, Muslera je izbacio loptu daleko u polje, Betankur odmah dodaje do Kavanija, koji sa ivice šesnaesterca s leve strane na prvu šutira fantastično. Patrisio je bio potpuno nemoćan. Urugvaj 2:1 Portugalija.

70' Lopta kruži oko šesnaesterca Urugvaja. Nakon greške Muslere, koji je možda u tom duelu i fauliran i završava na zemlji, lopta dolazi do Bernarda Silve, koji šutira na prazan gol, ali preko prečke.

71' Izlazi dvostruki strelac na ovoj utakmici Edinson Kavani, koji se povredio i neće moći da nastavi meč.

84' Pereira je možda i fauliran u šesnaestercu, ali meksički sudija Ramos je samo odmahnuo rukom.

KRAJ UTAKMICE: Urugvaj 2:1 Portugalija

Na ovom prvenstvu smo sada i zvanično ostali bez svetskog i evropskog prvaka!

Vilijams-Gos na raskrsnici, može čak i da bira gde će!