Auf Wiedersehen PA(N)CERI!

> 16:50

Posle 80 godina, Nemci ne prolaze grupu.

Valijente: Imao sreću da igram sa Mesijem, Pedrom, Buskecom...

Prvu ozbiljnu šansu su imali Južnokoreanci u 19'. Jedan fudbaler Južne Koreje je pucao iz slobodnjaka, Nojer je probao da uhvati loptu ali ista mu ispala. Son je bio jako blizu da postigne pogodak ali je Nojer u poslednjem momentu uspeo da izbaci loptu u korner.

Ponovo je Južna Koreja bila opasna. U 25' šutirao je Son. Lopta je otišla pored stative.

Prvu ozbiljnu šansu su Nemci imali tek u 39'. Verner je sa desne strane šutirao na gol ali je u blok stao jedan od odbrambenih igrača Južne Koreje. Lopta je otišla u korner. Nakon centaršuta, još jedna prilika za Nemačku, Južnokorejci su se kockali u kaznenom prostoru, Humels je uspeo da šutira ali nedovoljno jako da bi postigao gol.

Nemačka je sve vreme imala veći posed lopte ali nisu uspevali da probiju odbranu Južne Koreje. Formacijski su vrlo dobro pokrivali sredinu pa lopta sa boka nije mogla da dođe u sredinu kako bi Kros i Ozil mogli nešto da naprave. Kad god su uputili udarac ka golu, Uglavnom bi se dva ili tri igrača našla u bloku i zatvorila to.

Sve u svemu, mršavo prvo poluvreme, nismo videli bog zna šta interesantnog fudbala.

POLUVREME JUŽNA KOREJA - NEMAČKA 0:0

Prvu ozbiljnu šansu su imali Nemci na početku drugog poluvremena. U 48' Kimih je centrirao ka Gorecki koji je udarao glavom sa pet metara, ali je Hjon Vu Jo sjajno intervenisao.

Prošlo je samo dva minuta, Verner je šutirao na gol Južne Koreje. Bilo je jako opasno.

A onda ono čemu se malo ko nadao. Šveđani su poveli sa 2:0 protiv Meksika a Nemcima je počelo da gori pod nogama. Lev je trideset minuta pre kraja utakmice ubacio Milera i Gomeza i sve karte stavio u napad.

Nemačka je igrala loše, ponovo smo videli onu Nemačku iz utakmice sa Meksikom koja u prvih 80 minuta ništa nije pokazala.

Panceri su krenuli u ofanzivu ali je sve bilo jako traljavo. Nisu imali završni pas pa su delovali kao nezadovoljna družina. Nisu bili ona ekipa koja je do ovog prvenstva bila dominantna na svim takmičenjima.

87' Ozbiljna šansa za Nemačku. Ozil je pronašao Humelsa koji je promašio veliku šansu za Nemačku. Promašio je loptu i umesto glavom, udario je ramenom loptu.

88' Južnokorejski golman se razbranio. Ovoga puta skida šut Tonija Krosa.

A onda na trenutak šok za Nemce. Južna Koreja je postigla gol u 92' ali sudija je dosudio ofsajd. Međutim, Kros je bio taj koji je uputio pas ka Južnokorejskom fudbaleru pa po pravilu to nije ofsajd. Posle pregledanog snimka, gol je priznat i tako Južna Koreja šalje Nemce kući.

92' 1:0 ZA JUŽNU KOREJU!

Nemci su krenuli u ofanzivu, kao i Manuel Nojer ali onda Južna Koreja postiže još jedan pogodak.

96' 2:0 ZA JUŽNU KOREJU!

Nojer je istrčao na polovinu Južne Koreje, gol je bio prazan i Son je lako dao gol.

Nemci tako posle 80 godina ispadaju po grupama na Svetskom prvenstvu. Tradicija se nastavlja kada su u pitanju branioci titule. Nakon 2002., 2010., 2014. godine, i ove 2018. branilac titule ispada po grupama.