Francuzi savladali Peru - dosadna utakmica!

> 17:52

Francuska savladala Peru sa 1:0.

Teo ide kod Željka?

Francuzi su krenuli u ofanzivu od samog početka utakmice.

10' Grizman po desnoj strani. promašaj, bilo je blizu.

15' Varan nakon kornera šalje loptu pored stative.

32' Peru je imao sjajnu šansu. Gerero je pucao iz kaznenog prostora, Loris je skinuo pokušaj najboljeg strelca u istoriji Perua.

Zapretila je Francuska samo dva minuta kasnije. Sjaja pas Matuidija, Mbape je fantastično reagovao ali golman Perua brani.

1:0 ZA FRANCUSKU

Francuska u 34' probija bedem Perua. Jedan od igrača Perua je izgubio loptu ispred kaznenog prostora, Žiru je utrčao sa desne strane, dodao Mbapeu koji je samo ubacio loptu u mrežu. Ovo je prvi pogodak mladog fudbalera na Svetskom prvenstvu u njegovoj karijeri.

U 43' Francuska je ponovo imala sjajan napad. Odlično su iskombinovali, lopta je završila kod Ernandeza koji je pucao na gol. Galjesa brani.

POLUVREME FRANCUSKA - PERU 1:0

Peru je gol šansom otvorio drugo poluvreme. Bilo je blizu.

Peru je krenuo dosta ofanzivno. Francuska se povukla pa je Kariljo u 61' sa dvadesetak metara šutirao, bilo je blizu.

U nastavku nismo videli zanimljiv fudbal. Francuzi su pokušali da naprave nešto ali očigledno da im je rezultat 1:0 bio dovoljan.

Ne možemo da se pohvalimo dobrim fudbalom na ovom Mundijalu, tako da ni ova utakmica nije bila vredna pomena. Francuska je imala najviše dve, tri ozbiljne šanse i to je to. Peru je imao posed pred kraj utakmice ali Francuzi su igrali disciplinovano u odbrani i uspeli su da sačuvaju sigurnih 1:0.