Urugvaj prošao, Suarez za istoriju!

> 17:50

Urugvaj je rutinski savladao Saudijsku Arabiju rezultatom 1:0.

NBA: Počinje ludilo - Dvajt u Bruklinu

Utakmica je počela vrlo tiho. BIlo je nekih šuteva sa jedne i druge strane ali ništa ozbiljno.

A onda 23' se igra.

23' GOOOL 1:0 ZA URUGVAJ

Nakon kornera, Suarez je naskočio celu odbranu i vrlo lako zatresao mrežu. Golman Saudijske Arabije je promašio loptu, ispala je cela odbrana i golgeter Barselone je naravno znao to da kazni. Suarez je tako na svojoj stotoj utakmici za reprezentaciju postigao vodeći gol za Urugvaj na ovoj utakmici.

25' Dva minuta kasnije, Bahbir je sjajno šutirao no Muslera skida udarac.

29' Saudijska Arabija je bila jako opasna. Fantastičan centaršut u peterac Urugvaja ali Bahbir užasno šutira. Saudijci su bili jako blizu.

Do kraja poluvremena nismo videli ništa specijalno. Urugvajci su se povukli i čekali grešku Saudijaca kako bi povukli kontru no to se nije desilo. Pokušala je Saudijska Arabija par puta ali je sve to bilo jako mršavo.

POLUVREME URUGVAJ - SAUDIJSKA ARABIJA 1:0

Urugvaj je nastavio u drugom tamo gde je stao krajem prvog. Nije im se žurilo, očigledno im je odgovaralo ovih 1:0.

Najizglednija šansa od početka drugog poluvremena je bila u 62' Kavani je fantastično centrirao ali je omaleni Sančez loše udarao glavom sa nkeih 7 metara. Visina je očigledno problem.

Tek u 78' Urugvaj je imao novu šansu. Nakon prekida, Kaseres je zahvatio volej ali umesto gol pogodio je svog saigrača Godina koji je bio u ofsajdu, Još jednom se videlo da Saudijska Arabija izuzetno loše brani prekide.

Dva minuta kasnije Urugvaj ponovo opasan. Toreira je pucao sa nekih 30 metara ali je lopta pogodila Kavanija i malo je falilo da lopta uđe u mrežu. Kavani je mogao slučajno da postigne svoj prvenac na ovom Mundijalu.

Do kraja utakmice nismo videli ništa što bi moglo da se izvuče kao interesantno. U suštini nije bila neka lepa utakmica na oko ali Urugvajcima je dovoljna da obezbede prolaz dalje.