PAOK osvojio Kup

> 22:41

U meču finala grčkog kupa, PAOK je savladao AEK rezultatom 2:0, a Aleksandar Prijović je učestvovao u pobedi asistencijom kod drugog gola.

"Durasel" završava karijeru 27. maja

Međutim, Prijović je mogao da bude i tragičar ove burne večeri. Omašio je jedanaesterac za svoj tim u 25. minutu.

Prvo poluvreme je završeno bez golova. Vijerinjo je iz slobodnog udarca pogodio za 1:0 nakon dvadesetak minuta u drugom poluvremenu.

Španski arbitri su imali pune ruke posla u ovom finalu sa unapred napetom atmosferom pa su u 80. minutu isključeni Maurisio kod Solunaca nakon oštrog starta, odnosno Ognjen Vraneš iz AEK-a zbog prigovora nakon faula.

Prijović je mogao da odahne bar na 3 minuta koliko je do kraja ostalo nakon njegove asistencije Pekasu koji je lagano poentirao sa 5 metara.

Inače, u više navrata navijači i jedne i druge ekipe su palili baklje i pirotehnčka sredstva. Težih incidenata na ulicama Atine među navijačima bilo je i veče uoči utakmice.