> 09:12

Pravi igrači se ne bacaju po loptu samo kad ih gledaju "ženske". Pravi timovi ne igraju na pobedu samo kada je ona preko potrebna.

April u Čempionšipu u znaku dvojice Srba

Ekipi iz Amijena nije bila potrebna pobeda jer su preživeli opstanak. Pari Sen Žermenu takođe jer su obezbedili titulu.

Poveli su gosti u 26. minutu, strelac je bio Edinson Kavani, na asistenciju Pastorea, bio je to njegov čak 28. gol u Ligi 1 ove sezone i nema sumnje da će do kraja ostati najbolji strelac lige.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon samo dva minuta igre u nastavku Konate poravnao rezultat.

PSŽ dolazi do nove prednosti u 64. minutu, strelac je ovoga puta bio mladi Nkunku, na asistenciju Tijaga Mote.

Ipak, Konate se još jednom upisuje u listu strelaca, igrao se 80. minut, kada je domaćin još jednom poravnao rezultat.

Na kraju je i ostalo 2:2, PSŽ je odavno overio titulu, imaju 92 boda, 20 više od drugoplasiranog Monaka, uz utakmicu više, dok je Amjen na 12. mestu sa 42 boda i što je najvažnije izborili su opstanak u najvišem rangu.

Amijen - Pari Sen Žermen 2:2 (0:1)