Holanđani lupili šamar šampionu Evrope

> 22:35

Holanđani, koji neće učestvovati na Mundijalu u Rusiji, savladali su Portugalce u Ženevi, zahvaljujući fenomenalnom prvom poluvremenu.

Kokinakis Verdasku - To je moj je***i otac!

Ekipa Ronalda Kumana je sva tri pogotka postigla u prvih 45. minuta, a prednost im je doneo Memfis Depaj u 11, kada se najbolje snašao u petercu i iskoristio dodavanje Van Der Beka.

Dvadesetak minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0, pošto je Rajan Babel glavom zatresao mrežu, da bi u drugom minutu nadoknade prvog poluvremene Van Dajk postavio konačan rezultat.

Novi kapiten ‘Oranja’ je bio precizan nakon prekida i na taj način se odužio selektoru.

Holanđanima je posao bio olakšan od sredine drugog dela jer je Žoao Kanselo zaradio drugi žuti karton.

U ostalim utakmicama dana Norveška je minimalnim rezultatom (1:0) savladala Albaniju, a strelac jedinog pogotka bio je Rosted u 70. minutu.

Finska je sa 5:0 bila ubedljiva protiv Malte, a Bugarska je pobedila Kazahstan – 2:1.