I u Portu radi VAR tehnologija!

> 08:25

Fudbaleri Porta vratili su se na lidersku poziciju na tabeli Primeire, pošto su u gradskom derbiju pobedili Boavistu sa 2:0 u okviru 27. kola.

"Sveci" se okreću opstanku i narednoj sezoni

I posle ove runde jasno je da će se šampionska trka voditi maltene do poslednjeg daha između Porta i Benfike, a verovatno će je odlučiti veliki derbi koji se igra u aprilu u Lisabonu.

Večeras su Zmajevi relativno lako došli do trijumfa u duelu sa nekada velikim rivalom čija slava je ipak izbledela u poslednjih 15-ak godina.

Već u drugom minutu Felipe je na asistenciju Serža Oliveire doveo Porto u vođstvo i najavio osvajanje nova tri boda.

Domaćin je nastavio da napada i posle prvog gola, ali je tek u drugom poluvremenu uspeo da duplira vođstvo i otkloni sve dileme.

Igrao se 62. minut kada je Ektor Erera iskoristio grešku golmana i doneo novu radost navijačima.

Dao je Porto i treći gol, u 70. minutu je Oliveira iskoristio penal, ali je sudija, inače njegov prezimenjak, poništio taj gol posle gledanja video snimka koji je pokazao da se igrač okliznuo pri izvođenju i dva puta dotakao loptu prilikom šuta.