Inter konačno na čelu Serije A

> 17:05

Posle 15. kola italijanska Serija A ima novog lidera – milanski Inter.

"Nerazuri" su iskoristili poraz Napolija od Evertona te ubedljivom pobedom nad Kjevom sa 5:0 na "Đuzepe Meaci" preuzeli prvo mesto u Kalču.

Junak u nedelju bio je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, koji je zabeležio het-trik, a po gol su postigli još kapiten Mauro Ikardi i štoper Milan Škriniar.

Inter je zabeležio 12. pobedu u sezoni, a posle ovog kola je ostao jedini neporaženi tim u ligi, koju predvodi sa bodom više od Napolija, a dva od Juventusa.

Ubedljiva je u nedelju bila i Fiorentina, koja je sa 3:0 savladala Sasuolo na Artemio Frankiju. "Viola" je meč prelomila krajem prvog poluvremena pogocima Simeonea i Veretuta, a "tačku" je stavio Kjeza 20 minuta pre kraja.

"Ljubičasti" iz Firence su pobedili posle četiri kola i stigli do deobe sedme pozicije sa Milanom i Bolonjom sa po 21 bodom. S druge strane, Sasuolo je poražen peti put u poslednjih šest kola, na samo jedan je bod od zone ispadanja.

Bolonja je u finišu meča sa Kaljarijem izbegla poraz, bilo je 1:1 na Renato Dalari, a junak domaćina je bio Matija Destro koji je poravnao rezultat desetak minuta pre kraja.

Delije u četvrtak u korteu od Terazija do „Rajka Mitića“

Senzacija u Bačkoj Palanci, Bačka odolela crveno-belima, Zvezda do boda sa penala