Reprezentacija Hrvatske pobedila je selekciju Grčke sa 4:1 u prvoj utakmici baraža za odlazak na Mundijal, dok je Švajcarska kao gost minimalnim rezultatom slavila protiv Severne Irske.

Švajcarci slavili protiv Severne Irske, Hrvati uništili Grke! (VIDEO)

> 23:26

Reprezentacija Hrvatske pobedila je selekciju Grčke sa 4:1 u prvoj utakmici baraža za odlazak na Mundijal, dok je Švajcarska kao gost minimalnim rezultatom slavila protiv Severne Irske.

Hrvati su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu. Već posle 20 minuta bilo je 2:0 za domaći tim.

Najpre je golman "helena" očajno reagovao i skrivio penal koji je u 13. minutu realizovao Luka Modrić. Sedam minuta kasnije Nikola Kalinić je udvostručio prednost "vatrenih".

Nadu Grka podgrejao je Sokratis u 30, ali je tri minuta kasnije rasprio Ivan Perišić.

Andrej Kramarić je u 49. minutu stavio tačku na utakmicu posle još jedne velike greške grčkih defanzivaca.

Za razliku od goleade na "Maksimiru", tako nije bilo na "Vindzor parku" u Belfastu gde je Severna Irska dočekala Švajcarce.

Pobednik je rešen sa "kreča", a strelac za goste bio je Rikardo Rodrigez u 58. minutu.

Revanš utakmice igraju se 12. novembra a domaćini će biti Grčka i Švajcarska. Na programu su još dve utakmice baraža u evropskim kvalifikacijama, a sastaju se Italija - Švedska i Republika Irska - Danska.