SLEDI POPRAVNI: Klopov vrtić nije ispunio očekivanja!

> 17:39

Utakmica trećeg kola FA Kupa između Liverpula i Plimuta ostaće upamćena po tome što su "Redsi" izveli najmlađi sastav u istoriji kluba, ali "vrtić" Jirgena Klopa nije uspeo da naplati terensku inicijativu.

Meč je završen remijem bez golova (0:0) pa će dva tima odigrati revanš u kojem će prednost domaćeg terena imati Plimut.

Utakmicu trećeg kola FA Kupa sa Plimutom menadžer Liverpula Jirgen Klop očekivano je iskoristio da "promeša karte" i priliku pruži mlađim igračima ali i povratniku Džou Gomezu koji je pauzirao prethodnih godinu dana.

Zvanični klupski podaci koji su tokom meča objavljeni ukazuju da je Nemac danas izveo najmlađi tim u istoriji Liverpula.

'Redsi' su se odlično snašli sa tako mladim timom, dominirali su tokom čitavog meča, a statistički parametri sa poluvremena najbolje svedoče o tome koliko je gost danas bio inferioran.

Domaći su na polovini prvog dela igre pogodili protivničku mrežu, precizan je bio Divok Origi ali je sudija poništio gol jer mu je prethodio prekršaj belgijskog internacionalca.

Drugo poluvreme nije donelo promenu u odnosu snaga na terenu ali ni na semaforu, pošto Liverpul nije uspeo da naplati apsolutnu terensku inicijativu.

Do kraja utakmice domaći su imali više od 20 udaraca ka protivničkom golu, ali je veći broj bio nedovoljno precizan pa se ne može govoriti o prevelikom broju propuštenih stopostotnih šansi.

Na kraju je ostalo nerešeno bez golova što znači da ćemo uskoro gledati duel istih rivala ali će Plimut imati prednost domaćeg terena.