Mančester Junajted okončaće sezonu bez trofeja, jer ga je Arsenal eliminisao u četvrtfinalu FA Kupa

JUNAJTED ZAVRŠAVA SEZONU BEZ TROFEJA: Arsenal nastavlja trku za osvajanje FA Kupa!

> 22:13

"Tobdžije" su velikog rivala nadigrale sa 2:1 na Old Trafordu, a Junajtedu je presudio letos odbačeni napadač Deni Velbek.

Momak koji je poslednjeg dana letnjeg prelaznog roka prodat kako bi na Old Traford stigao Radamel Falkao, zatresao je mrežu bivšeg kluba pola sata pre kraja i doneo Arsenalu prvu pobedu u Mančesteru posle devet godina.

Arsenal se pridružio Aston Vili u polufinalu FA Kupa, dok će druga dva mesta u završnici biti popunjena nakon revanša mečeva Reding – Bredford i Blekburn – Liverpul.

Žreb je pogledao favorite i razdvojio iz u polufinalu, "tobdžije" će na boljeg iz duela Reding – Bredford, a Aston Vila čeka rasplet sa Ivud Parka. Polufinala su 18. i 19. aprila.

Arsenal je maksimalno koristio očajno stanje Junajtedove odbrane, a poveo je u 25. minutu. Akcijom Aleksa Okselejd-Čemberlena i Naća Monreala, koji je sjajno prevario Davida de Heu, stigao je do 1:0.

Ipak, nije prošlo ni pet minuta a Junajted je izjednačio. Posle akcije po desnoj strani, Anhel di Marija je video Vejna Runija u kaznenom prostoru, poslao centaršut na penal, gde je kapiten ostao sam između dvojice štopera Arsenala i glavom pogodio za 1:1.

U finišu poluvremena Argentinac je umalo doneo preokret, gađao je donji desni ugao sa ivice kaznenog, ali je Vojčeh Sčesni sjajno intervenisao.

U 61. minutu Di Marija je opet ugrozio gol Arsenala, opet sa distance, ali je ovaj put loptu poslao pored desne stative.

Već u sledećem napadu gosti su opet poveli. Veliku grešku napravila je odbrana Arsenala, a to je surovo kaznio njihov bivši saigrač Velbek i odveo Arsenal u polufinale sa 2:1.

U poslednjih 15 minuta Junajted je napadao sa igračem manje, jer je Di Marija isključen zbog dva žuta kartona, ali nije uspeo da izbori revanš u Londonu.