Partizan bled protiv Mladosti - više crvenih nego golova na pripremama!

> 15:52

Fudbaleri Partizana pobedili su ekipu Mladosti iz sela Doboj pored Kaknja 2:0, u poslednjem test meču na pripremama u Turskoj.

Ono kada saznaš da si trejdovan u toku meča

Crno-beli su odigrali bledo protiv šestoplasiranog tima Premijer lige BiH, čiji je otpor slomljen tek u poslednjih 15 minuta pogocima Rikarda Gomeša iz penala i štopera Svetozara Markovića.

Osim dva gola, fudbaleri Zorana Mirkovića su dobili i dva crvena kartona, isključeni su Nemanja Nikolić i Gomeš koji su dobili po dva žuta, pa je tako Partizan u Turskoj dobio više crvenih kartona nego što je postigao golova.

Crno-beli su nakon dva minimalna poraza od Slovana i Krakovije savladali ukrajinski Šahtjor 2:0, potom su igrali bez golova sa Krilja Sovjetov, a pripreme su zaključili sa novih 2:0 protiv Doboja.

Nema sumnje da su mečevi u Beleku zadali dosta glavobolje Mirkoviću, posebno ovaj poslednji u kojem je izveo startnih 11 na koje će najverovatnije da se osloni i u prvom meču drugog dela sezone.

Tako je odnos crvenih kartona i pogodaka igrača Partizana 5:4 u korist isključenja, pa je disciplina igrača očigledno jedan od ključnih faktora na kojima će Mirković morati da radi.

U prvom poluvremenu protiv Mladosti nije bilo preterano mnogo uzbuđenja, Mladost je dobro parirala Partizanu, čiji su igrači i četvrti put na pripremama dobili crveni karton.

Posle Radivoja Bosića, Zlatana Šehovića i Miroslava Vulićevića, "pocrveneo" je i Nemanja Nikolić. Tačnije, Nikolić je dobio dva žuta kartona u prvih 40 minuta, pa ga je na terenu zamenio Armin Đerlek.

Partizan je bio bezopasan i u nastavku meča, retko su crno-beli konkretno pretili golu Mladosti, ali 15 minuta pre kraja ipak dolaze do vođstva.

Rikardo Gomeš realizovao je jedanaesterac za prednost 1:0. Desetak minuta pre kraja crno-beli "overavaju" pobedu, mrežu Mladosti zatresao je i štoper Svetozar Marković koji se sjajno snašao i odbitak nakon kornera zakucao u mrežu za 2:0

Kraj meča obeležilo je novo isključenje za igrače Partizana, "jubilarni" peti crveni karton dobio je Gomeš, koji je u roku od dva minuta dobio dva žuta kartona.

Bizarno: Vol se okliznuo ispred kuće i...godinu dana van košarke!

Idu do kraja: Nant traži od Kardifa da plati transfer Emiliana Sale!