Kad je najteže, "Parni valjak" melje - Pao evropski gigant!

> 17:07

Fudbaleri Partizana odigrali su najbolji meč u dosadašnjem delu zimskih priprema i pobedili ukrajinski Šahtjor rezultatom 2:0.

Novobeograđani sigurni: Pobeda nad Palilulom!

Partizan je u prva dva pripremna meča bio poražen. Prvo od češkog Slovana, a zatim i od poljske Krakovije, oba puta sa minimalnih 1:0.

Crno-beli su u meču sa najtežim protivnikom odigrali najbolje i već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika protiv višestrukog ukrajinskog šampiona i neretkog učesnika Lige šampiona.

Partizanu je prednost doneo napadač Nemanja Nikolić u devetom minutu, posle sjajne reakcije u kaznenom prostoru Šahtjora. Primio je loptu i uspeo da se snađe pored odbranbenog igrača, te da matirao iskusnog Pjatova za 1:0.

Crno-beli su duplirali prednost. Posle jednog, usledio je gol drugog napadača. Ovoga puta precizan je bio crnogorski reprezentativac Aleksandar Šćekić, pa Partizan na poluvremenu ima prednost koju niko nije očekivao.

U drugom poluvremenu odigrano je bez tenzija i u pravom prijateljskom ritmu, a Partizan je zabeležio rutinsku pobedu.