Zvezda rutinski sa Voždovcem za jesenju titulu!

> 20:20

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Voždovac sa 2:0 u meču 18. kola Superlige Srbije.

Srbija pala u završnici, Šveđanke bolje

Golove za domaćina su postigli Lorenco Ebisilio i El Fardu Ben, a Zvezda je bila bolji protivnik, iako je svojih prilika imao i Voždovac.

Već posle osamdeset sekundi na gol Voždovca je šutirao Krstičić i zamalo pogodio. Prvu bolju šansu za domaćina propušta Babić pred golom u šestom minutu.

Milan Pavkov je potom u 11. imao situaciju jedan na jedan sa golmanom Markom Ilićem, ali je čuvar mreže Voždovca uspeo da odbrani.

Luković i Stuparević su pokušavali na drugoj strani da ugroze Milana Borjana, ali je bolje šanse stvarala Zvezda, pa je samo puka sreća spasla "Zmajeve" u 14. minutu kada je Veljko Simić sa desetak metara promašio loptu.

U 26. minutu je u kaznenom prostoru Voždovca nastao "karambol" kada su šanse promašivali Simić i Ben, ali samo tri minuta kasnije, domaćin stiže do gola. Pavkov dodaje isturenom Gobeljiću, a ovaj sa desnog krila ubacuje za Ebisilija koji glavom pogađa ugao za 1:0.

Četiri minuta kasnije, opet je Pavkov akter u akciji za gol, samo što je ovog puta glavom direktno asistirao Benu, koji neometan sa peterca potura loptu pored Ilića za 2:0.

Ševčenko nezadovoljan: "Srbija je najbolji tim iz trećeg šešira, a tu je i evropski šampion"