Partizan ponovo u "kanalu"

> 18:58

Treba promena.

Belodedić objasnio: Igrao sam nameštene mečeve!

Fudbaleri Partizana opet su razočarali navijače, remizirali su treći put u nizu, peti u poslednjih šest kola. Posle Crvene zvezde, Radničkog, Spartaka i Napretka, crno-beli nisu uspeli da pobede ni Čukarički – 1:1.

Partizan je odigrao solidno na Banovom brdu, poveo već u četvrtom minutu preko Gabrijela Enakea, potom kontrolisao igru i dva puta pogodio prečku, ali je opet u završnici ostao bez bodova.

Po ko zna koji put rival, ovaj put Čukarički, je do gola protiv Partizana stigao iz prve prave šanse, a junak Brda bio je rezervista Ognjen Mudrinski koji je osam minuta pre kraja zatresao mrežu iza leđa Vladimira Stojkovića. Na kraju Partizan može da bude i zadovoljan bodom, jer je Stojković u finišu imao tri velike odbrane i ponovo je on bio junak crno-belih.

Partizan je tako ostao na trećem mestu Superlige sa 27 bodova iz 14 utakmica, ima jedan više od četvrtoplasiranog Čukaričkog, ali sada zaostaje četiri za drugoplasiranim Radničkim. Ovo je šansa i za lidera Zvezdu da uveća prednost ispred najvećeg rivala na čak 13 bodova, već poslednjeg dana oktobra.

U sledećem kolu Partizan očekuje još jedan težak meč, u verovatno praznu Humsku stiže Vojvodina, dok Čukarički gostuje sedmoplasiranij Mladosti. Crno-beli su poveli već iz prvog konkretnog napada, a neočekivani starter i to u veznom redu Gabrijel Enake je sjajno reagovao u kaznenom prostoru na dodavanje Rikarda Gomeša i dijagonalom zatresao mrežu Čukaričkog (0:1).

Partizan je kontrolisao "otvorenu" igru na Brdu u nastavku i u 16. minutu zamalo duplirao vođstvo, ali je Stevanović dovoljno okrznuo loptu posle šuta Jankovića iz slobodnog udarca da ona završi na prečki, a ne u mrežu.

U nastavku napada gol šansu je opet imao Enake, ali je ovaj put Rumun bio neprecizan. Nastavljena je "kanonada" crno-belih novim udarcem Jankovića koga opet zaustavlja golman Čukaričkog, koji uspeva i sam da zapreti preko Bojića, ali brani Stojković.

Drugo poluvreme menja odnos snaga na terenu, Čukarički preuzima inicijativu i kreće agresivno ka golu Partizana, koji je opet maksimalono "umrtvio" igru pa se više vodila fizička borba nego što smo videli konkretnih akcija.

Domaćin nije imao rešenje za odbranu crno-belih, pa je pretio Stojkoviću uglavnom sa distance, ali su Bojić i Stojanović bili neprecizni.

U međuvremenu, u jeku napada domaćina Partizan opet pogađa prečku, sreće nije imao Gomeš nakon udarca glavom posle centaršuta Enakea.

Čukarički kreće još ofanzivnije ulaskom Mudrinskog, ali Partizan se odlično brani, sve do 82. minuta. Opet je popustila leva strana crno-bele odbrane, što kao pre nekoliko dana Napredak sada kažnjava i Čukarički.

Dobar centaršut sa desne strane sjajno koristi rezervista Mudrinski koji plasira loptu između nemoćnog Stojkovića i desne stative (1:1).

Mirković pokušava da spasi tri boda uvođenjem Nikolića i Ivanovića umesto povučenijih Enakea i Zdjelara, ali je to samo otvorilo prostor Čukaričkom.

Imao je domaćin u završnici dve sjajne gol šanse, ali Stojković izuzetnim odbranama sprečava Vidosavljevića i Bogosavca da preokrenu rezultat na Brdu.

Nakon novog remija nema sumnje da će se sa Partizanove navijačke tribine sve češće čuti skandiranje "Uprava, napolje", koje nije izostalo ni na ovom meču.

Istovremeno, "grobari" su na Brdu transparentom izrazili podršku treneru Mirkoviću i njegovom pomoćniku Mladenu Petriću.

IZVOR: B92.NET