Dukijev Nemanja postigao gol, Mažić oštetio Partizan

> 21:07

Derbi desetog kola Superlige između Radničkog i Partizana u Nišu večeras je opravdao očekivanja. Utakmica je završena bez pobednika, rezultatom 2:2, ali jasno je da će ponovo biti polemika oko suđenja.

Teri dolazi na klupu Čelsija

Pred početak utakmice, minutom ćutanja odata je pošta juče preminulom četvorogodišnjem dečaku Dušanu Todoroviću, dve nedelje pošto su sakupljena sredstva za njegovo lečenje u Barseloni.

A već posle nepuna tri minuta igre, Radnički je prvi put pripretio, i to preko Ranđelovića, koji je po levoj strani umakao Nemanji R Miletiću, ali je otišao dosta ukoso i nije uspeo da savlada golmana Stojkovića.

Nije se dugo čekalo ni na prvu priliku za Partizan. Igrao se šesti minut meča, kada su Zakarić i Janković lepo klombinovali na desnoj strani, usledio je Jankovićev odličan pas za Ščekića koji potpuno neometan, iskosa sa desne strane šutira pored gola.

Naredne minuta obeležili su žestoki protesti trenera Radničkog Nenada Lalatovića zbog jednog nedosuđenog prekršaja Miletića nad Ranđelovićem, posle čega mu je sudija Milorad Mažić prišao i u razgovoru oči u oči uspeo da ga primiri.

Usledio je period ravnopravne borbe bez pravih prilika za gol, uz jednu spornu situaciju na polovini Radničkog, kada je dosuđen nepostojeći ofsajd crno-belima.

A onda, 35. minut i vođstvo domaćih. Kapiten Radničkog Saša Stojanović je sa desne strane odlično centrirao u kazneni prostor ka Haskiću koji je bio na pravom mestu, između Markovića i Nemanje R Miletića i preciznim udarcem glavom poslao loptu u mrežu Vladimira Stojkovića - 1:0.

Nekoliko minuta kasnije, prava bura ispred gola Radničkog. Prvo je Rikardo Gomeš snažno šutirao, golman Ristić je odbio loptu do Zakarića koji sa pet-šest metara iskosa sa desne stranbe pogaša stativu, ali tu nije bio kraj ovoj akciji. Usledio je šut Marka Jankovića, Pankov je tu loptu zakačio rukom, ali sudija Mažić nije smatrao da tu ima elemenata za penal i protesti crno-belih nisu urodili plodom.

Početak drugog poluvremena doneo je novi šok za crno-bele. Velika greška Nemanje G Miletića na sredini terena, psole Zakarićeve povratne lopte. Okliznuo se levi bek Partizana, jednom, pa drugi put, što je iskoristio ranđelović koji mu je oduzeo loptu, a onda asistirao Stojanoviću, koji iz neposredne bluizine rutinski vara Stojkovića - 2:0.

Usledile su dve izmene koje je izvršio Zoran Mirković, Nikolić i Urošević su dobili prilikuz umesto Zdjelara i Nemanje G Miletića i - do kraja Partizan je uspeo da poravna rezultat.

Prvo je u 79. minutu Nemanja Nikolić pogodio sa petnaestak metara od gola, posle dodavanja Jankovića, a onda, šest minuta kasnije, Pantić sa leve strane centrira na suprotnu ka ''zaboravljenom'' Nemanji R Miletiću, koji prihvata loptu i šalje loptu pod prečku Ristićevog gola - 2:2.

Defanzivac Partizana ovaj gol je posvetio preminulom Dukiju, kome je on bio omiljeni fudbaler...

Usledio je buran finiš, Nišlije su još jednom uspele da savladaju Stojkovića, učinio je to rezervista Milan Mitrović, ali sudija Mažić na signalizaciju svog pomoćnika nije priznao taj gol zbog ofsajda.

Iz svega ovoga profitirala je Crvena zvezda, koja od večeras na vrhu tabele ima sedam bodova prednosti i u odnosu na Radnički, i u odnosu na Partizan.