Partizan loš pred "večiti derbi"

> 19:09

Fudbaleri Partizana pobedili su Rad u zaostaloj utakmici 5. kola Superlige, koja je odigrana na stadionu u Humskoj – 1:0.

Mitar Mirić ili Rajko Mitić?

Strelac jedinog gola bio je Marko Janković u 49. minutu.

Rad je od 64. minuta igrao i sa igračem manje, jer je Mladenović dobio drugi žuti karton posle starta nad Jankovićem, pa automatski i crveni.

Iako je pobedio Partizan ne može da bude zadovoljan igrom pred večiti derbi sa Crvenom zvezdom, koji se igra u nedelju od 19 sati na stdionuu u Humskoj.

Partizan je veći deo prvog poluvremena odigrao u svom uobičajenom ritmu ovog leta – sporo i jalovo, ali je u poslednjih desetak minuta ipak imao ozbiljne prilike da promeni rezultat, koje nije uspeo da realizuje.

Obe ekipe su utakmicu počele prilično leženo, ništa specijalno se nije dešavalo na terenu, međutim, na kraju poluvremena ostale su zabeležene po tri ozbiljne šanse za psotizanje gola. Rad je dva puta pokušao preko mladenovića da ugrozi gol Partizana, odličnu priliku imao je i Mihajlović, međutim, u svim situacijama golman Vladimir Stojković je bio skoncentrisan i siguran.

Partizan je do gola pokušao prvo preko Zakarića, kasnije je i Rikardo tukao glaom, ali pravo u golmana Rada, da bi na kraju poluvremena Valijente promašio ceo fudbal pred golom.

Izvor: b92.net