Zvezda se "osilila" pred Napoli - Novajlije napunile mrežu!

> 22:36

Crvena zvezda je na domaćem terenu oduvala Radnik iz Surdulice.

Britancu nova pol pozicija!

Za razliku od Partizana koji se danas mučio u Novom Sadu protiv Proletera, fudbaleri Crvene zvezde su ubedljivo savladali Radnik sa 6:0. Crveno-beli su pokazali da vladaju na Topčiderskom brdu i pred meč sa Napolijem su zabeležili ubedljiv trijumf i možda imaju čemu da se nadaju u utorak.

Imao je Boaći prvu šansu u 12. minutu, međutim šutirao je pravo u Vasiljevića. Surduličani su uzvratili u 21. minutu, imali su kontru ali je Zlatanović loše zahvatio loptu u srcu kaznenog prostora.

Šest minuta kasnije, golman Radnika Vasiljević je dobio crveni karton. Srušio je Boaćija u na dvadeset metara do gola i zaradio isključenje. Ipak, u 33. minutu domaći su slomili otpor gostiju. Zvezda stiže do vođstva preko povratnika Ričmonda Boaćija nakon asistencije Marka Marina.

Upravo je novo pojačanje Crvene zvezde, Marko Marin povisio na 2:0. Akciju je započeo Goran Čaušić, treće pojačanje Zvezde, poslao je loptu do Boaćija koji je asistirao Marinu.

Počelo je drugo poluvreme a Zvezda ja već povisila na 3:0. Odličnu akciju sa desne strane se je golom krunisao Kafu. Stojković mu je asistirao.

Zvezda nije želela da se zaustavi. U 62. minutu, novi pogodak. Simić je nakon ulaska u igru, dodao do Boaćija koji postiže još jedan pogodak, 4:0.

Lorenco Ebesilio je imao sjajnu šansu u 69. minutu, međutim njegov udarac je završio na stativi.

Ipak, Goran Čaušić dolazi do prvenca četiri minuta kasnije. Ono što Ebesiliju nije pošlo za rukom, njemu jeste, 5:0.

Konačan rezultat postavlja Nikola Stojiljković u 81 minutu. Nakon centaršuta Rodića, napadač Zvezde je glavom postavio konačnih 6:0.

Šampion Srbije je tako zabeležio veoma ubedljiv trijumf tri dana pred prvu utakmicu u Ligi šampiona protiv Napolija koja se igra za tri dana.

Napoli se izvukao, sledeća meta - Crvena zvezda!

DK: Srbija opstala!