Zvezda slavila na "krovu" i primila gol posle 596 minuta!

> 20:54

Crvena zvezda je savladala Voždovac na "krovu" rezultatom 2:1.

Džordan Trampu u lice: Podržavam Lebrona!

Protiv Voždovca su za Zvezdu debitovali Sumaila i Simić dok je u startnih 11 počeo i mladi Hajdin.

Igrao se drugi minut, kada je Gobeljić centrirao sa desne strane, a odbijenu loptu Veljko Simić je preciznim šutem poslao u mrežu - 0:1.

Već u 25. minutu prednost gostiju je duplirana. Bila je to kardinalna greška Ostojića, koji je pokušao da vrati loptu svom golmanu, ali je to veoma loše učinio, što je iskoristio Nikola Stojiljković, oduzeo loptu, obišao golmana i rutinski zatresao mrežu - 0:2.

Mogla je prednost Zvezde da bude i ubedljivija, u 44. minutu sjajna akcija Jovančić-Stojiljković-Simić, koji šutira sa oko 12 metara, ali golman Voždovca uspeva da loptu izbije u korner. Samo minut kasnije Simić je imao još jednu šansu, ovoga puta je pucao glavom ali je lopta okrznula prečku.

Počelo je drugo poluvreme i sjajna serija Crvene zvezde od 596 minuta bez primljenog gola je prekinuta. Zoran Popović bio je primoran da prvi put vadi loptu iz mreže ove sezone, a strelac je Borko Duronjić. Nekladašnji omladinac Crvene zvezde iskoristio je veliki kiks novajlije iz Gane Rašida Sumaile i matirao čuvara mreže Crvene zvezde za 2:1 i povratak rezultatske neizvesnosti u ovaj meč.

Crvena zvezda je ovom pobedom ostala na čelu Jelen Super lige sa maksimalnih 9 bodova i gol razlikom 7:1.