Zvezda u derbiju slomila otpor Nišlija, Partizan ipak pobedio u Surdulici

> 21:09

Oba večita rivala zabeležila pobedu pred nove evropske izazove.

Cedevita ne staje, još jedan Amerikanac na radaru

Večerašnjim utakmica završeno je drugo kolo Superlige Srbije. Fudbaleri Crvene zvezde trijumfovali su nad Radničkim iz Niša rezultatom 2:0.

"Crveno-beli" su bili bolji rival u prvom delu meča kada su i stekli prednost kontroverznim golom Milana Rodića u devetom minutu igre.

Fudbaleri Radničkog su signalizirali ofsajd, ali se linijski sudija nije oglasio. Usledila je nešto bolja i povezanija igra gostiju koji su pokušavali da ugroze gol Milana Borjana, ali bez uspeha. Svaku dilemu oko pitanja pobednika otklonio je Ben udarcem sa penala u 92. minutu meča.

Igrači Partizana uspeli su da osvoje prve bodove u novoj sezoni Superlige pošto su u Surdulici pobedili Dinamo iz Vranja rezultatom 1:0. "Crno-beli" su bili bolji rival tokom čitavog toga meča, ali u prvom poluvremenu nisu uspeli da probiju odbranu Vranjanaca bez obzira na to što su pretili preko Ožegovića, Valijentea i Pantića.

Možda i ključni momenat utakmice desio se u 59. minutu kada je sudija podelio žute kartone Ožegoviću i Đuriću, a fudbaleru Dinama je to bio drugi, pa je zaradio isključenje. Krenuli su igrači Partizana na sve ili ništa, imali prečku Zdjelara u 78. minutu, da bi konačno zatresli mrežu golom Ognjena Ožegovića šest minuta kasnije iz lepe akcije sa desne strane.

"Večiti" se naredne nedelje okreću evropskim izazovima, Zvezda ide na megdan Suduvi, dok će Partizan gostovati Trakaiju.

Evropski derbi Zvezde i Radničkog (SASTAVI)