Partizan poražen u generalnoj probi

> 20:29

U poslednjoj, petoj proveri na pripremama u Sloveniji, Partizan je danas pretrpeo i drugi poraz. Posle ruskog Rostova (0:2), bolja od crno-belih bila je i ukrajinska Zorja koja je slavila sa 1:0 u utakmici odigranoj u Kidričevu.

Akanđi zamenio mreže! Švedska je u četvrtfinalu!

Partizan12 Kljajić, 73 Miletić (R) Nemanja (od 46. Enake), 15 Marković, 30 Mitrović (od 46. Valiente), 17 Šehović, 21  Jevtović, 16 Zdjelar, 20 Suma, 55 Pantić, 9 Nikolić (od 80. Tošić), 11 Rikardo.

Podsetimo, osim ova dva poraza, Partizan je upisao i tri pobede u Sloveniji, protiv Honveda (2:0), Krakovije (1:0) i Gorice (3:0).

Tokom prvog poluvremena, Partizan je imao terensku inicijativu, ali ona nije dovela do nekih ozbiljnijih prilika za golove.

Bilo je nekoliko pokušaja, ali novi napadački tandem Nikolić-Rikardo nije uspeo da dođe do izražaja.

Na drugoj strani, Ukrajinci su bili veoma opasni iz kontranapada, a to je posebno došlo do izražaja u finišu prvog poluvremena.

Prvo je mladi Svetozar Marković u poslednjem trenutku intervenisao u situaciji jedan na jedan, a u 45. minutu videli smo stopostotnu priliku za Zorju, kada je Zdjelar izgubio loptu na sredini, jedan fudbaler ukrajinskog tima izbio je sam ispred Filipa Kljajića, ali je golman Partizana odlično reagovao i sprečio vođstvo rivala.

Slična slika i u nastavku, iako je Zorja izašla na teren u potpun o izmenjenoj postavi, dok je trener Partizana Miroslav Đukić ukazao priliku najnovijim pojačanjima, Rumunu Enakeu na poziciji desnog beka i štoperu iz Španije Marku Valijenteu.

Rikardo Gomeš je u 59. minutu mogao da donese vođstvo Partizanu, šutirao je iz izgledne pozicije, sa ivice kaznenog prostora, ali lopta odlazi visoko preko gola.

Šest minuta kasnije, greška Enakea na sredini, nova kontra rivala, još jedna stopostotna prilika za Zorju, ali i još jedna sjajna intervencija Filipa Kljajića, ostaje 0:0.

Crno-beli su do kraja meča najagilniji bili po levoj strani gde su delovali mladi Zlatan Šehović i Danilo Pantić, trudio se i Sejduba Suma na suprotnoj strani, ali su prave prilike opet izostale, kao i u prvom poluvremenu.

Kako se meč bližio kraju, ekipa Zorje je postajala sve opasnija, vršila je sve jači pritisak na Partizanovoj polovini i to im je i donelo rezultat dva minuta pre kraja meča.

Odbrana Partizana probijena je kroz sredinu, Gordijenko je umakao pažnji svojih čuvara, izbio jedan na jedan sa Kljajićem koji ovoga puta nije uspeo da sačuva mrežu - 0:1.

Izvor: sportske.net