Kup prijateljstva - Partizan posle jedanaesteraca ostao kratkih rukava

> 17:02

Omladinska selekcija FK Sarajevo osvojila je Kup prijateljstva na Zlatiboru pošto je finalu savladala Partizan posle penala.

Dragosavljević bronzani, Grujić i Novaković srebrni!

Velika borba viđena je danas na terenu "Švajcarija 1" u finalu prvog Kupa prijateljstva evropskih klubova koji je na kraju osvojila omladinska selekcija Sarajeva. Obe ekipe stigle su do finala posle penal serija u duelima sa Espanjolom i Vojvodinom, a penali su odlučili i pobednika današnje utakmice.

Posle osamdeset minuta igre golova nije bilo, a omladinci FK Sarajevo slavili su posle boljeg izvođenja penala rezultatom 6:5.

Finalni meč odigran je po jako lošem terenu, uzrok je bila jaka kiša koja je u subotu padala na Zlatiboru i činjenica da je u prethodnih šest dana na istom mestu odigrano previše utakmica.

Veliki broj izglednih prilika viđen je u prvom poluvremenu, a nešto bolje su bile one u kojima su se našli izabranici Žarka Lazetića.

Nović je čak tri puta opasno pretio Dizdareviću ali je najbolju šansu propustio Milosavljević u 28. minutu. Pomoćnik Bojana Nikolića odlično je procenio situaciju i pustio prednost, tako da je Milosavljević izbegao ofsajd zamku i iz drugog plana krenuo sam ka golmanu Dizdareviću. Umesto da šutira jednostavno Milosavljević je želeo atraktivnu realizaciju pa je lopta posle lob udarca otišla preko prečke.

Poslednju šansu u prvom delu imao je fudbaler Sarajeva koji je šutirao sa desne strane ali je lopta otišla malo pored stative.

Drugo poluvreme nije obilovalo velikim brojem prilika, ali je Partizan u nekoliko navrata zapretio preko Novića. Golman Sarajeva Dizdarević istakao se u dva navrata i sačuvao mrežu.

Na kraju je pitanje pobednika rešavano u penal seriji u kojoj je ekipa Sarajeva imala više sreće.

Junak penal serije i čitavog meča bio je golman Sarajeva Belmin Dizdarević koji je zaustavio udarce Milosavljevića i Pavlovića, a pritom je u sedmoj seriji savladao Vukanića sa bele tačke.

Penal serija:

Sarajevo - Salčin ✓, Jašarević ✓, Bešić ✓, Dervišagić x, Bradarić ✓, Nikolić ✓, Dizdarević ✓

Partizan - Novaković ✓, Stevanović ✓, Milosavljević x, Balaž ✓, Antonijević ✓, Janković ✓, Pavlović x

Za najboljeg igrača Kupa prijateljstva proglašen je Marko Novaković (Partizan), dok je za najboljeg golmana proglašen Belmin Dizdarević (Sarajevo).