> 17:09

Partizan igra finale Kupa prijateljstva!

Čarls Barkli: Udariću šamar onome ko mi kaže da je Lebron dobar koliko i Džordan

Crno-beli su savladali španski Espanjol nakon izvođenja penala - 3:2 (2:2).

Meč je prekinut čak dva puta zbog nevremena na Zlatiboru. Na kraju se ispostavilo da će na tom 57. minutu utakmica i definitivno biti prekinuta jer je teren više ličio na obližnji bazen "Olimp". Sudije su donele odluku da zbog nemogućnosti bilo kakve igre penali reše pobednika meča.

Što se tiče samih golova pre toga, Partizan je oba puta preko Martina Novakovića i Slobodana Stanojlovića, a Espanjol dva puta izjednačavao preko Fernandeza i Kajona.

U jedanaestercima je bilo loše za katalonski klub. Tri puta su promašili i omladinci iz Humske su se plasirali u finale.

Sarajlije su do finala stigle takođe posle penala. Tokom 90 minuta rezultat je bio 1:1. Klub sa Koševa poveo je u golom Salčina u 27. minutu, a poravnao je Savić u 64. Na "ruletu" više sreće i koncentracije imali su gosti iz Bosne i Hercegovine. Mrežu Lala pogađali su redom Islamovič, Salčin, Bešić i Dervišević, dok su Nešković i Bjeković u prvoj i trećoj seriji naciljali prečku.

Podsetimo, ovaj turnir do sada su osvajali dva puta Crvena zvezda i po jednom Vojvodina i zagrebački Dinamo.

Peto finale na programu je sutra (nedelja) u 13.30 uz direktan prenos na Sportklubu.