Fudbaleri novosadske Vojvodine uspešno su započeli borbu za plasman u Ligu Evrope, pošto su na domaćem terenu savladali Ružomberok. Utisak kvari primljeni gol.

Liga Evrope - Vojvodina savladala Ružomberok, ali posao daleko od gotovog!

> 22:05

Vojvođani su uspešno startovali u kvalifikacijama za Ligu Evrope, ali daleko od toga da je posao završen, jer je Ružomberok uspeo da postigne gol.

Crveno-beli iz Novog Sada su slavili protiv Slovaka rezultatom 2:1 (2:0), pa će odluka o tome ko će na megdan norveškom Branu, pasti nakon revanša.

Utakmica je počela baš onako kako bi svaki navijač samo poželeo. Posle samo osam minuta igre Filip Malbašić evrogolom sa oko 20 metara pogađa protivničku mrežu i donosi prednost domaćima.

Isti igrač je ništa manje lepšim golom u 20. minutu povećao prednost na 2:0.

Nakon drugog gola Vojvodine tempo igre je lagano počeo da opada, domaći su u dva navrata pripretili ali prave opasnosti po gol Ružomberoka nije bilo.

Rezultat koji je Vojvodina imala na poluvremenu bio bi idealan da su Novosađani uspeli da zadrže dva gola prednosti, ali su u završnici meča ipak poklekli.

Petnaest minuta pre kraja golman Rockov je odlično intervenisao posle udarca glavom jednog od igrača gostujućeg tima, ali u 81. minutu nije mogao ništa.

Vezni fudbaler slovačkog kluba Erik Danijel šutirao je iz okreta i pogodio čime je Ružomberoku dao veliku nadu pred revanš.