Fudbaleri Partizana su se plasirali u 3. kolo kvalifikacija Lige šampiona pobedom u dvomeču sa HB Torshavnom

DVOLIČNI PARTIZAN: Na kraju ipak pobeda

> 08:59

Bilo je krajnje teško gledati u prvih 45 minuta kako Danko Lazović izgara za svaku loptu, Nikola Drinčić čupa kosu gledajući nemoć kreativnih igrača veznog reda, dok ostali dozvoljavaju da im momci koji su juče odradili poslove u tapetarskoj radnji i sličnim delatnostima dele osnovne lekcije iz jednostavnosti igre.

Farani kao da su rešili da odigraju meč sezone, pa su tako špartali po svim delovima terena, nedostatak tehnike su nadoknađivali igrom na prvu i brzim prodorima po bokovima. Bili su konkretniji u prvom poluvremenu i mogu da žale što nisu postigli možda još jedan gol u tom delu meča i tako možda dodatno sebe motivisali.

Sve nervoznije je igrao Partizan i sve više se otvaralo pukotina za domaćina. Posle dve dobre akcije crno-belih u kojima Nikola Ninković i Predrag Luka nisu iskoristili prilike, Toršavn je poveo. Pogrešio je kapiten „parnog valjka“ u ovoj utakmici Vojislav Stanković, umesto da izbaci loptu pokušao je da je vrati, ona je završila u nogama Kristina Muritsena, koji je nekim čudom promašio gol, usledio je centaršut sa druge strane, a poklon je iskoristio rezervista Bartel Verdum.

Sve se promenilo na poluvremenu. Crno-beli su se očigledno tek tada probudili I u drugih 45 minuta zaigrali kako se očekuje, te već u četvrtom minute nastavka izjednačili. Nikola Ninković doneo je izjednačenje.

U 75. minutu usledio je brz napad crno-belih kroz sredinu terena, Ninković je odlično povukao i poslao sjajan pas u prazno za Lazovića koji izlazi sam na Gestson, ovaj brani, ali se lopta odbija do napadača Partizana koji je ubacuje u nebranjen gol - 1:2.

Nekoliko minuta kasnije rezervista Grbić propušta sjajnu šansu, nakon proigravanj Fofane ispred sebe je imao samo golmana rivala, ali mlitavo šutira u njega. Ipak, u 90. minutu Grbić se iskupljuje, dobio je savršen pas Ilića u kazneni, i ovaj put loptu poslao između nemoćnog Gestsona i desne stative - 1:3.

Izvor: sportal.rs