Fudbaleri Partizana savladali su HB Toršvan sa 3:0 u drugom kolu kvalifikacija za ligu šampiona

PARTIZAN TROJKOM ZAPOČEO SEZONU: Dva gola i astistencija Lazovića!

> 08:56

Koliko znači iskustvo, ali pre svega znanje iskusnog centarfora pokazao je i ovaj meč. Lazović je bio najrazigraniji pojedinac i bio je kreator pobede vicešampiona Srbije.

Odbrana Farana popustila je već na samom startu meča, u drugom minutu. Uigrana akcija crno-belih posle slobodnjaka Drinčića i čist zicer za Trajkovića, ali je ovaj promašio loptu na drugoj stativi. Očekivalo se da će ova šansa biti uvod u niz ozbiljnih prilika Partizana, ali uprkos tome što su akcije crno-belih bile u blizini gola, odbrana Toršavan se snalazila i pronalazila je način da ih zazustavi.

Međutim, bilo je samo pitanje vremena kada će Farani pokleknuti pred naletima crno-belih i to se desilo u 14. minutu. Drinčić je opet uputio centaršut, ovaj put iz kornera, Brašanac glavom prosledio loptu sa prve na drugu stativu, gde se odlično snašao Lazović - 1:0!

Do kraja prvog dela nije bilo previše uzbuđenja. Šansu je imao Grbić u 24. minutu posle centaršuta Lazovića, ali je očajno šutirao. Farani su tražili jedanesterac u 28. minutu, kada je Trajković naleteo na Benjaminsena, ali jasno je da tu penala nije bilo. Partizan je pokušao još jedanput u 41. minutu kada je Drinčić šutirao sa distance ali ga je golman Getson "pročitao". Posle zvižduka sudije iz Luksemburga Bindelsa za kraj prvog dela, čuli su se zvužduci, najviše sa zapadane tribine.

Crno-beli su mnogo agilnije počeli nastavak meča. Šansa za šansom, ali je spretni golman Getson uz pomoć odbrane par puta, ostao nesavladan. Tako je bilo sve do 64. minuta. Petrović je precizno centrirao u peterac, Škuletić pokušao glavom, ali je pogodio prečku. Srećom lopta je pala pravo na noge Lazoviću, koji se snašao - 2:0!

E onda je sve bilo lakše i ubrzo je rezultat bio 3:0! Vulićević je izveo brzinski aut, Lazović okrenuo čuvara, "potkopao" loptu, a Škuletić prelepim udarcem glavom poslao loptu u desne rašlje. Posle toga, fudbal je pao u drugi plan, navijači su se okrenuli skandiranju protiv uprave i predsednika Dragana Đurića.