BL - Strašni Dortmund, slavili Lajpcig i Menhengladbah

> 23:57

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su večeras na svom terenu Nirnberg sa 7:0, dok je Lajpcig sa 2:0 bio bolji od Štutgarta, a Borusija Menhengladbah je sa 3:1 trijumfovao protiv Ajntrahta iz Frankfurta u utakmicama petog kola nemačke Bundeslige.

Serija A: Sigurni favoriti

"Milioneri" su na svom terenu deklasirali povratnika u ligu, Nirnberg, koji niije imao rešenja za igru Borusije Dortmund.

Domaćin je poveo golom Jakoba-Brun Larsena u devetom minutu, da bi u 32. Marko Rojs povisio na 2:0. Tim ishodom otišlo se na pauzu, da bi Borusija u drugom delu meča u potpunosti nadigrala Nirnberg.

Ašraf Hakimi je u 49. minutu doveo domaćina do 3:0, da bi već u 58. Rojs svojim drugim golom doveo Borusiju na "plus četiri".

Manuel Akanji je u 74. minutu povisio na 5:0, da bi Džejdon Sančo u 85. doveo svoj tim do 6:0, a konačan rezultat postavio je Julijan Vigl u 88. minutu.

Borusija je druga na tabeli Bundeslige sa 11 bodova, dva manje od lidera Bajerna iz Minhena, dok je Nirnberg 14. sa pet.

Ranije danas Bajer iz Leverkuzena je sa 2:1 u gostima pobedio Fortunu iz Dizeldorfa, dok su Majnc i Volfsburg igrali nerešeo bez golova.