Zanimljivo veče u Ligi šampiona

Liga šampiona - Liverpulov kontra-Istanbul, Realova kanonada i Napolijevo veštačko disanje

> 22:58

Završen još jedan utorak u Ligi šampiona, situacija se u nekim grupama iskristalisala, u nekima će biti uzbuđenja i u poslednjem kolu...

Iako su strelci u drugom poluvremenu malo spustili gas, utorak je bio dan za golove, na sve strane su cepane mreže i ljubitelji Lige šampiona su stvarno imali priliku da uživaju iako je manjkalo utakmica sa rezultatskom neizvesnošću.

U grupi E ludnica u Sevilji. Liverpulu se vratilo za Istanbul!

Posle prvog poluvremena  utakmica je delovala rešeno nakon 0:3 za goste, Firmino u dva navrata i Mane su napunili mrežu Sevilje do vrha. Izgledalo je to kao još jedna laka pobeda za Klopovu ekipu.

Ali, onda je usledio sunovrat. Andalužani su želeli da ništa ne ostave za poslednje kolo pa su se s početka drugog poluvremena trgli i postigli dva brza gola, Ben Jeder je dva puta bio strelac, jednom sa penala. Napadali su tokom čitavog drugog dela utakmice i to je rezultiralo bodom i šokom poput istanbulske noći samo na drugoj strani.

U nadoknadi vremena erupcija na Sančez Pizhuanu, Pizaro pogađa za 3:3 i približava Sevilju nastavku takmičenja. Sjajan duel je viđen večeras u Španiji, videćemo kako će se ovo odraziti na Liverpul.

U odlučujućem kolu Sevilja gostuje Mariboru, a Liverpul dočekuje moskovski Spartak i situacija je postala vrlo komplikovana u grupi E. Španci, Rusi i Englezi su u igri za dva mesta, dok se Maribor pomirio sa ispadanjem iz Evrope. Videćemo šta će se izdešavati na kraju, sigurno je da će biti zanimljivo.

Grupa E:

Liverpul     9

Sevilja       8

Spartak     6

Maribor     2

Napoli je zakomplikovao stvari u grupi F.

Dok je Mančester Siti sada siguran na prvom mestu, Napolitanci su na domaćem terenu uspeli da upišu pobedu protiv konkurenta za drugo mesto, ekipe Šahtjora.

Italijani su slavili u napetom meču pred praznim tribinama golovima Insinjea u 56, Zjelinskog u 81. i Mertensa u 83. minutu. Egal utakmica ipak je prelomljena u njihovu korist u drugom poluvremenu pa je sada Napoli i dalje u igri za plasman dalje. Iako rezultat od 3:0 prikazuje drugačiju sliku, Ukrajinci su se dobro držali do samog kraja meča ali je Napoli više želeo pobedu.

U drugoj utakmici ove grupe, Fejenord je i dalje sa samo jednim bodom u ovogodišnjoj kampanji Lige šampiona. Oni nisu uspeli da sačuvaju bod koji su do 88. minuta imali na gostovanju pomalo nemotivisanom Sitiju iako su ovi ipak nastupili u jakom sastavu. Sterling je zadržao bodove u Engleskoj, Siti ostaje maksimalan, Holanđani nisu imali sreće.

Karte su na stolu, Napoli mora da pobedi u poslednjem kolu u Holandiji i da se uzda u pobedu Mančester Sitija na gostovanju u Ukrajini. Ne odlučuju sami o svojoj sudbini ali napravili su korak koji ih drži u životu.

Grupa F:

Mančester Siti  15

Šahtjor               9

Napoli                 6

Fejenord             1

Monako se pozdravio sa Evropom.

Oni su u meču koji je za njih značio život ili smrt ipak završili posao sa ovim drugim pa ih na proleće nećemo gledati u evropskim takmičenjima.

Njihove nade brzo su bile ugašene od strane Red Bul Lajpciga. Nemci su već u 9. minutu imali prednost od dva gola, prvi je bio autogol Džemersona iz 6. minuta, a zatim je Verner smanjio tenziju svojim prvim pogotkom.

On je u 31. minutu sa bele tačke povisio prednost na nedostižnih 3:0 i tako upisao svoj drugi gol na ovom meču. Tračak nade Kneževima pružio je Falkao svojim golom iz 43. minuta, ali je Nabi Keita već u nadoknadi prvog poluvremena vratio tugu na lica navijača Monaka.

Ispostavilo se da je to i krajnji rezultat meča, 1:4 je izbacilo Monako, a Lajpcigu ostavilo realne šanse za plasman u nokaut-fazu.

Oni u poslednjem meču dočekuju prvoplasirani Bešiktaš, dok će njihov suparnik u borbi za drugo mesto Porto dočekati Monako. Biće zanimljivo videti razvoj situacije u poslednjem kolu.

Grupa G:

Bešiktaš 11

Porto       7

Lajpcig    7

Monako   2

Na kraju, grupa H.

Real Madrid je lako izašao na kraj sa Apoelom na Kipru. Sve je bilo rešeno već posle 45 minuta kada su Madriđani imali prednost od 4:0. Drugi deo igre je prošao bez puno uzbuđenja, Real je rutinski priveo meč kraju, a Kristijano Ronaldo je prekinuo golgeterski post sa dva gola.

Konačan rezultat je bio 0:6, strelci za šampiona Evrope su bili, Benzema i Ronaldo po dva puta, Luka Modrić i Naćo.

U drugoj utakmici ove grupe, Totenhem je uspeo da preokrene rezultat na Zignal Iduna Parku. Nakon prednosti Borusije na poluvremenu golom Pjera-Emerika Obamejanga, Pevci su u nastavku krenuli odlučnije i približili sebe pol-poziciji na žrebu.

Golovi Kejna i Hjung-Min Sona bili su dovoljni Totenhemu  za 1:2 i time su iz zanimljive utakmice izvukli sva tri boda i ostali na prvom mestu grupe.

Pitanje je najverovatnije samo prvog mesta u grupi, manje-više zna se ko će gde nastaviti takmičenje u Evropi. Borusija će u LE, to pada u vodu jedino ako Apoel iznenadi na Vembliju, Real i Totenhem nastavljaju dalje u najelitnijem evropskom takmičenju. Odluka o pobedniku grupe će pasti u poslednjem kolu, Real će dočekati Borusiju, a Totenhem će pokušati da zadrži prvo mesto dočekujući Apoel.