U subotnjem poslepodnevnom terminu šampionata Engleske

Gozba gostiju i samo jedan trijumf domaćina, to je Premijer liga

> 18:36

Fudbaleri Barnlija pobedili su danas na gostujućem terenu Sautempton 1:0, u utakmici 11. kola Premijer lige i popeli su se na šesto mesto na tabeli. Jedini gol postigao je Sem Vouks u 81. minutu. Barnli je ostvario drugu uzastopnu pobedu, petu ukupno i zauzima šesto mesto na tabeli sa 19 bodova. Isti broj bodova imaju Čelsi i Arsenal, ali uz utakmicu manje. Sautempton je 13. na tabeli sa 13 bodova.

Brajton je kao gost pobedio Svonsi golom Glena Mareja u 29. minutu. Brajton je u poslednje četiri utakmice bez poraza i nalazi se na osmom mestu na tabeli sa 15 bodova. Svonsi je pretrpeo treći uzastopni poraz, sedmi ukupno i nalazi se u zoni ispadanja na 18. mestu na tabeli sa osam bodova.

Bornmut je kao gost pobedio Njukasl golom Stiva Kuka u drugom minutu nadoknade vremena. Bornmut je ostvario treću pobedu u prvenstvu i izvukao se iz zone ispadanja, zauzima 16. mesto na tabeli sa 10 bodova. Njukasl je vezao drugi poraz i 11. je na tabeli sa 14 bodova.

Fudbaleri Stouka i Lestera odigrali su nerešeno 2:2. Lester je poveo u 33. minutu golom Vinsentea Ibore, a šest minuta kasnije izjednačio je Džerdan Šaćiri. Novo vođstvo domaćima doneo je Rijad Mahrez golom u 60. minutu, a konačan rezultat postavio je Piter Krauč u 73. Lester je 12. na tabeli sa 13 bodova, a Stouk na 14. mestu ima bod manje.

Hadersfild je na svom terenu pobedio Vest Bromvič Albion golom Radživa van La Para u 44. minutu. To je četvrta pobeda Hadersfilda u ligi i sa 15 bodova zauzima 10 mesto na tabeli. Vest Bromvič je pretrpeo treći uzastopni poraz i 15. je na tabeli sa 10 bodova.