Večeras je na programu veliki derbi, igraju Napoli i Juventus.

SERIJA A: Fiorentina izdominirala, novi remi Milana, Atlanta ponizila Đenovu!

> 17:19

Atalanta je slavila na gostovanju Đenovi, videli smo pravo ponižavanje. Milan nije uspeo da pobedi Peskaru, pobeda Fiorentine u malom "klasiku".

136. susret Fiorentine i Bolonje je protekao u dominaciji domaćina, imala je Fiorentina šansi da već u prvom poluvremenu postigne par golova, ali je do njega stigla tek u drugom poluvremenu.

Sousa je napravio sjajnu izmenu na startu drugog dela igre, Kalinić je zamenjen Babakarom, a samo pet minuta kasnije nakon asistencije Milića, ovaj napadač uspeva da postigne gol za 1:0.

Bio je sjajan udarac glavom, golman gostiju nije mogao ništa.

Viola je bez velikih problema uspela da zadrži prednost do kraja, Bolonja nije imala neke ozbiljne šanse da ugrozi Tatarušanua.

Tomović je odigrao 90 minuta.

Očajni Palermo je ponovo izgubio i rekli bismo da je već jednom nogom u drugoj ligi.

Palermo je došao do prednosti u 26. minutu preko Gonzalesa, ali su Ionita sa dva gola i Borielo sa jednim doneli Kaljariju pobedu na gostovanju.

Bilo je veoma zanimljivo u meču Peskare i Milana. Počelo je neverovatnom greškom golmana Donarume, jednog od najtalentovanijih golmana na svetu. Paleta je vratio malo jaču loptu, nije uspeo Donaruma da je primi kako treba, prešla mu je preko noge i završila u golu za 1:0 za Peskaru.

Gol možete videti OVDE.

Ipak, nakon sjajnog prodora Deulofeua, lopta je na kraju nekako došla do Pašalića koji uspeva da poravna do kraja poluvremena.

Sosa je imao solidnu šansu za Milan u nastavku, ali je šutirao pored gola. Nakon toga, Peskara se povukla, nismo videli previše šansi, iako je Milan imao daleko više loptu u svom posedu.

Atalanta je primila 7 komada pre 20-ak dana od Intera, ali se nakon toga trgla i danas je razbila Đenovu na gostovanju. Gosti su slavili sa 5:0 golovima Kontija, Gomeza (3) i Kaldare, a domaćin je meč završio i sa igračem manje pošto je crveni karton dobio Pinilja.

Darko Lazović je odigrao 72 minuta za domaćina, a Nikola Ninković nije igrao.

Za kraj, Kjevo i Krotone su odigrali zanimljivu utakmicu u kojoj su gosti slavili sa 1:2. Ferari je doveo goste u prednost u 51. minutu, da bi Pelisije izjednačio u 57. Ipak, Falćineli u 82. minutu dovodi Krotone do pobede.

Ivan Radovanović je bio svih 90 minuta na terenu u dresu Kjeva.

Fiorentina - Bolonja 1:0
Peskara - Milan 1:1
Đenova - Atalanta 0:5
Kjevo - Krotone 1:2
Palermo - Kaljari 1:3