Rukometašice Španije plasirale su se u finale Evropskog prvenstva u Hrvatskoj i Mađarskoj

Španija se plasirala u finale Evropskog prvenstva!

> 20:12

Španjolke su u polufinalu eliminisale branioca titule Crnu Goru sa 19:18, zahvaljujući sjajnom prvom poluvremenu.

Crnogorke su u prvih pola sata igre postigle samo 8 golova, pa im snažna odbrana u nastavku (bez primljenog gola 14 minuta) nije pomogla da nadoknade pet pogodaka zaostatka.

Španiju je do finala predvodila golmanka Navaro sa 18 odbrana, dok su se u napadu istakle Pinedo sa pet i Mange sa četiri gola.

Radičevićeva je bila najefikasnija među Crnogorkama sa šest golova, četiri je postigla Katarina Bulatović, dok je podbacila Milena Kneževića sa svih sedam promašenih šuteva.

U drugom polufinalu na programu je skandinavski derbi između Norveške i Švedske.