Aktuelni vicešampion sveta pretrpeo težak poraz od Francuske 27:16 (11:3)

DRUGI PORAZ NA EP: Debakl očajnih Srpkinja!

> 19:00

Ekipa Saše Boškovića očajno je počela meč – bezidejno u napadu, uz nekoliko tehničkih grešaka, pa je selektor Bošković bio prinuđen da već posle pet minuta traži tajm aut pri zaostatku 3:0. Prvi gol su Srpkinje dale tek u devetom minutu

Srbija nije iskoristila ni igračicu više, ali je i odbrana bila čvrsta, pa se Francuska nije dodatno odlepila. Konačno, pri kraju devetog minuta Jelena Popović postigla je prvi gol za Srbiju.

Ipak, to nije bio znak bolje igre, naše još jednom nisu postigle gol sa igračicom više, a dvema kontrama Francuskinje su povele 5:1.

Srpkinje nisu uspevale da povežu igru – svaki odbitak završavao je u rukama Francuskinja, koje su konstantno uvećavale prednost. Do kraja poluvremena naše su postigle još samo dva gola, oba Jovana Stoiljković, a Francuska je vodila sa 11:3.

Već posle pet minuta u drugom poluvremenu Francuskinje su stvorile dvocifrenu prednost, a ubrzo je bilo ogromnih 16:4. Tada je meč bio i definitivno prelomljen, a do kraja je Francuska rutinski sačuvala prednost i upisala drugu pobedu.

Srbija još može da prođe dalje ukoliko u poslednjem kolu, u petak od 20:15 savlada Slovačku, ali sigurno je da u drugu fazu neće preneti nijedan bod.

Izvor: B92/Blic/Kurir