Odbojkaška reprezentacija Srbije oprostila se od Svetskog prvenstva u Poljskoj

Srbija se oprostila od Svetskog porazom od Irana!

> 17:07

Naš nacionalni tim je u poslednjoj utakmici druge faze šampionata poražen od Irana sa 3:1 (27:25, 22:25, 25:22, 25:18).

Zahvaljujući ovom trijumfu Iranci koje predvodi nekadašnji reprezentativac naše zemlje Slobodan Kovač su se plasirali u narednu rundu, tačnije među šest najboljih timova.

Selektor Igor Kolaković je uoči meča odlučio da na tribinama ostavi Nikolu Kovačevića i Miloša Nikića, a prvi set je pripao Irancima, rezultatom 27:25. Na prvi tehnički tajm-aut Iranci su otišli sa prednošću od 8:7. U nastavku meča, "orlovi" su uspeli da izjednače na 1:1 u setovima. U drugoj deonici bilo je 25:22 za Srbiju.

U nastavku meča, ponovo su bili bolji Iranci sa 25:22. U četvrtom setu, Iranci su na prvom tehničkom tajm-autu imali prednost od 8:2. Nakon grešaka naših reprezentativaca povela je ekipa Slobodana Kovača i sa 11:3. Iranci su nastavili da održavaju prednost, a na drugom tehničkom tajm-autu je bilo 16:9 za Irance. Prednost od nekoliko poena Iranci do kraja nisu ispustili. Pri rezultatu 24:16 imali su prvu meč loptu, ali je nisu iskoristili. To su učinili kada su imali treću meč loptu.

Izvor: sportal.rs