Rus golom u produžetku doneo pobedu Tampa Beju protiv Njujork Rendžersa od 6:5

NHL: Kučerov razrešio triler, Munje povele sa 2:1!

> 08:45

Već od prvog minuta ove serije videlo se da niko neće popustiti. Sjajne megdane podelili su Tampa Bej i Njujork Rendžers, a tek smo na pola finala Istoka. Munje vode sa 2:1 posle tri meča, a najveća zasluga za to idu Nikiti Kučerovu, koji je u produžetku zatresao mrežu Henrika Lundkvista. Na taj način Tampa Bej je zadržao prednost brejka, zarađenog u prethodnom meču.

Naravno, kada padne 11 golova, očekivano je da je bilo mnogo preokreta. Rendžeri su poveli sa 2:0 golovima Brasarda i Festa, međutim, na početku druge deonice domaćin je okrenuo na 4:2, a strelci su bili Stemkos, Palat, Džonson i Kilorn. Džesper Fest drugim golom i Rajan Mekdonah vratili su egal, ali je Ondrej Palat drugim golom doneo prednost Munjama šest minuta pre kraja meča. Ipak, Den Bojl je dva minuta pred istek 60. minuta doneo izjednačenje i produžetak, u kom je uloga heroja pripala Nikiti Kučerovu.

Meč broj četiri igra se takođe na ledu Tampa Beja, u noći petka na subotu.