Veliki derbi srpskog američkog fudbala

"Divlji veprovi" u večitom derbiju savladali ekipu "SBB Vukova" (VIDEO)

> 14:09

U pravom večitom derbiju, Prve lige Srbije u američkom fudbalu, u Badnjevcu nadomak Batočine, kragujevački Vajld Borsi su i pored velikih problema savladali SBB Vukove rezultatom 21:14.

Iako se igralo po kiši, oba tima su prikazala dobru igru, sa nešto više grešaka tokom prvog poluvremena nego što je to uobičajeno. Ovaj period igre se završiov ođstvom gostiju rezultatom 14:7.

Drugo poluvreme je u potpunosti pripalo domaćoj ekipi, koja je predvođena sjajnim kvoterbekom Ijanom Maginisom, u potpunosti preokrenula rezultat, i gostima iz Beograda nije dozvolila da osvoje niti jedan poen tokom druge dve četvrtine. Osim njega istakao se i sjajni trkač Loran Čimanga, koji je jednom veštim hvatanjem, a drugi put uhvaćenom loptom doneo pobedu Kragujevčanima.

Do kraja utakmice, Kragujevčani su mogli da i ubedljivije savladaju Vukove, ali im je sudija poništio ostvaren tač-daun.