Tim Ognjena Koromana osvojio Turnir prijateljstva pošto je u finalu savladao Vojvodinu – 1:0

ZVEZDA BEZ PREMCA U EKS JUGI: Crveno-beli osvojili Turnir prijateljstva!

> 10:30

Nema ravnih Zvezdim kadetima na prostorima bivše Jugoslavije, pehar Turnira prijateljstva obojen je u crveno-belo! Kao i u polufinalu protiv zagrebačkog Dinama, tim Ognjena Koromana je u finalnoj predstavi u sudaru sa Vojvodinom minimalcem razgalio veliki broj Delija kraj etno sela Stanišići – 1:0.

Kada se sve sabere i oduzme Turnir prijateljstva u Bijeljini osvojio je tim koji je demonstrirao najstandarniju formu, sa igračima spremnim da prelome izjednačene utakmice. Ono što je bio Joveljić za Zagrepčane, za Novosađane je postao Mihajlović. Zvezdin vezista je tokom finala živcirao prisutne navijače pošto je često „carinio“ loptu, ali je deset minuta pre kraja pokazao da je igrač posebnog kova.

Oštar centaršut Gačića primirio je na grudi, fintom tela oslobodio se dvojice čuvara, a potom poslao neodbranjen šut u mrežu Vojvodine... Bio je to mat od kojeg Novosađani nisu mogli da se oporave.

Mada i da je Vojvodina prigrabila pehar to ne bi bilo nezasluženo. Jeftino su kadeti Vojvodine „proćerdali“ dva zicera u prvom poluvremenu. Ponovo je Zličić kreirao, pa je tako u drugom minutu pripremio šansu Beljanskom, ali je on šutirao pored gola. Pretila je i Zvezda, sevali su napadi na obe strane...

I kada su se napadači ispromašivali činilo se da neće biti pobednika u regularnom delu. Nekako je pao tempo u nastavku, igrači su delovali umorno. Međutim, sjaj Mihajlovića ispisao je ime pobednika Turnira prijateljstva.

Izvor: Mozzartsport