Hrvatski teniser Borna Ćorić napravio je senzaciju na turniru iz serije 500 u Bazelu, pošto je eliminisao drugog tenisera sveta Rafaela Nadala – 6:2, 7:6

SENZACIJA: Ćorić eliminisao Nadala!

> 19:18

Ćorić će u polufinalu igrati sa Davidom Gofanom, koji je takođe napravio iznenađenje i u tri seta pobedio Miloša Raonića – 6:7, 6:3, 6:4.

Sedamnaestogodišnji Ćorić odigrao je fenomenalno prvi set, otvorivši meč sa tri vezana brejka. Nadal je uspeo da se upiše na semafor, ali je Hrvat lako priveo set kraju.

U drugom setu viđene su samo dve brejk lopte, ali niko od dvojice tenisera nije uspeo da oduzme servis protivniku – pa je usledio taj brejk. Ćorić, koji za dvadeset dana postaje punoletan, nije se uplašio prilike, ali je i odlično iskoristio slabije izdanje Španca.

Nije žurio, igrao je smireno i pametno, da bi u devetom poenu 13. gema sačekao grešku Nadala, napravio mini brejk i došao u mogućnost da svojim servisom stigne do najveće pobede u profesionalnoj karijeri. Dobro je odservirao, ušao u poen, a Rafa poslao lopticu u aut za trijumf Ćorića posle tačno 100 minuta igre.

Evidentno je bilo da Nadal nije bio na svom uobičajenom nivou, čemu svedoči i veliki broj neiznuđenih grešaka – 37, uz samo 14 vinera. S druge strane, Hrvat je ostvario 17 direktnih poena i 27 neiznuđenih grešaka.

Do velike pobede stigao je i mladi Belgijanac David Gofan, upisavši prvu pobedu, posle 11 vezanih poraza, protiv igrača iz Top 10. Takođe, Miloš Raonić je ovim porazom iskomplikovao svoj put ka završnom turniru u Londonu.

Gofan je do trijumfa stigao posle preokreta i borbe od dva i po sata. Raonić je uspeo da stigne do vođstva u setovima, kroz taj brejk prvog seta, ali mu je Gofan odgovorio posle samo 28 minuta igre u drugom za izjednačenje.

Odlučujući set bio je daleko neizvesniji, ali ga je Belgijanac prelomio u sedmom gemu, kada je iskoristio prvu brejk loptu. Već u narednom gemu imao je dve prilike da završi meč, ali se Kanađanin spasao. Ipak, u narednom nije uspeo da spreči trijumf Gofana.

U drugom polufinalu sastaće se Ivo Karlović, koji je savladao Bendžamina Bekera (6:4, 6:4), i pobednik meča Federer – Dimitrov.

Izvori: B92/Telegraf/Sportal.rs