Hrvatski Dejvis kup reprezentativac Borna Ćorić osvojio je svoj prvi seniorski turnir u karijeri. 17-godišnji Zagrepčanin je u finalu turnira na tvrdoj podlozi u turskom Izmiru savladao Tunižanina Maleka Jazirija sa 6:2, 6:7, 6:4

VELIKI USPEH HRVATSKOG TINEJDŽERA: Borna Ćorić u 17. godini osvojio prvi turnir!

> 17:37

Borna je u prvom setu triput oduzimao servis protivniku i na kraju slavio sa 6:1, a u drugom se vratio nakon izgubljenog servisa i u dramatičnom taj-brejku izgubio nakon tri propuštene meč lopte.

Jaziri je u tom drugom setu kod 1:1 brejknuo Ćorića, ali hrvatski teniser je odmah uzvratio i zadržao svoj servis do 6:6. A onda je usledila drama. Borna je imao 6:3 i tri meč lopte, ali je sve prokockao. Imao je poen za meč i kod 7:6, ali Jaziri je sve uspeo da okrene i osvoji taj set - 9:7.

No, uporni Zagrepčanin nije se predao. Nakon tri propuštene meč prilike je iskalio svoj bes na reketu, a onda ponovno pokazao koliko je mentalno jak. U trećem setu je kod 1:1 oduzeo servis Jaziriju, pa ga izgubio i opet vratio brejk prednosti. Na sreću, do kraja meča više nije gubio servis te je u dramatičnom zadnjem gemu uspeo da obrani servis.

Ćorić je u Izmiru osvojio i 110 bodova te će sa 197. mesta ATP listi skočiti negde oko 140. pozicije.

Izvor: sportski.net