Fudbaleri Dinama uspešno su odradili gostovanje u Slavoniji gde su bili bolji od Osijeka sa rezultatom 2:1. Dvostruki strelac bio je Duje Čop, a sudija Gabrilo svirao je dva jedanaesterca

NOVI DRESOVI I POBEDA: Dinamo slavio u Osijeku i zadržao stopostotni učinak(VIDEO)

> 16:21

Igrači Dinama, nakon ispadanja iz igre za Ligu šampiona,  igrali su u Osijeku gde su upisali pobedu protiv istoimenog domaćina.Dinamo je u Osijeku debitovao u novim žutim dresovima.

Od početka susreta Dinamo je preuzeo kontrolu nad igrom. Nakon što je Osijek protpustio priliku za vodstvo, usledila je kazna na drugoj strani.Paulo Machado ušao je u 16 metara s desne strane i asistirao Duji Čopu. Do kraja prvog poluvremena Osijek je uspostavio ravnotežu na terenu, Dinamo više nije bio tako dominantan, a igra se preselila između dva kaznena prostora.

Na odmor se otišlo s vodstvom Dinama 1:0 koji je u drugo poluvreme ušao nekako ležernije i s takvim nastupom nije stvorio ozbiljniju pretnju u prvih 15 minuta. U 71. minuti činilo se da je susret odlučen. Nakon ubacivanja, u 16 metara domaćina, Bralić je rukom iznad glave dirao loptu, sudija Gabrilo opravdano je pokazao na belu tačku i  Čop postigao još jedan pogodak.

U 79. minuti i Osijek dobija kazneni udarac. U 16 metara rukom je igrao Čop. Josip Barišić smanjio je prednost na 2:1 a utakmica se i završila tim rezultatom

Izvori: Glas Slavonije/Tportal/Hr sport/Index.hr/Youtube