Novi poraz Crnogorki, ovoga puta od Japana

> 15:06

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Oldenburgu od Japana 29:28 (12:15), u utakmici trećeg kola C grupe Svjetskog prvenstva u Njemačkoj.

To je drugi uzastopni poraz crnogorskih rukometašica, nakon startnog trijumfa protiv Danske 31:24.

Poraz su upisale i u duelu sa Rusijom 28:24.

Japan je ostvario prvi trijumf, nakon remija sa Brazilom (28:28) i poraza od Danske (32:18).

Crnogorska selekcija tri puta je u prvom poluvremenu imala četiri gola prednosti (10:6, 11:7 i 12:8), dok je na poluvremenu bilo 15:12.

Japan je u nastavku serijom od tri uzastopna pogotka prvi put došao u vođstvo 21:20 u 43. minutu, a vodio je i 24:21 i 25:22.

Crnogorske rukometašice imale su posljednji napad i priliku da izjednače, ali ga nijesu realizovale.

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Ajaka Ikehara sa devet, dok je Anri Macamura postigla pet golova.

U crnogorskoj selekciji Jovanka Radičevićpostigla je sedaam, tatjana Brnović šest, a po četiri Milena raičevići Itana Grbić.

U ostalim mečevima C grupe, u 17 sati i 45 minuta igraće Brazil i Rusija, dok je za 20 sati i 45 minuta zakazan duel Danske i Tunisa.

Crna Gora će u narednom kolu, sjutra u 17 sati i 45 minuta, igrati sa Tunisom.