"Lavice" poklekle pred Ruskinjama

> 19:32

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Oldenburgu od Rusije 28:24 (15:12), u utakmici drugog kola C grupe Svjetskog prvenstva u Njemačkoj.

To je prvi poraz crnogorskih rukometašica na šampionatu, nakon startnog trijumfa protiv Danske 31:24.

Olimpijski šampion upisao je drugi trijumf, nakon što je u prvom kolu slavio protiv Tunisa 36:16.

Crnogorska selekcija pružila je snažan otpor rivalu, ali je nekoliko grešaka u finišu koštalo povoljnijeg ishoda.

Crnogorska selekcija samo jednom bila je u vođstvu, u devetom minutu (4:3), a posljednji put uspjela je da izjednači u 53. minutu (23:23).

Nerealizovan sedmerac i par grešaka u napadu omogućili su rivalu da sa tri uzastopna gola povede 26:23 i praktično već tada riješi pitanje pobjednika.

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Darija Dmitrijeva sa pet, dok su po golmanje postigle Ana Vjakireva i Ana Kočetova.

U crnogorskoj selekciji Katarina Bulatović postigla je sedam, Jovaka Radičević dodala je pet, a gol manje Milena Raičević.

Sjutra je na šampionatu slobodan dan, a crnogorske rukometašice u utorak sastaće se sa Japanom.

Delije u četvrtak u korteu od Terazija do „Rajka Mitića“

Senzacija u Bačkoj Palanci, Bačka odolela crveno-belima, Zvezda do boda sa penala