Australija je iznenadila Litvaniju i nanela joj prvi poraz na šampionatu sveta u Španiji – 82:75. Ekipa iz Amerike je nastavila svoju dominaciju na terenu

AUSTRALIJA NANELA PRVI PORAZ LITVANIJI: Amerikanci očekivano protiv Novog Zelanda!

> 17:44

„Kenguri“ su odigrali poluvreme za udžbenike spustivši jednu šutersku selekciju kakva je litvanska na svega 28 poena za poluvreme, tj. na osam u drugoj deonici.

Prvu četvrtinu Australija je dobila sa plus deset, a drugu sa plus devet za sjajnih +19 na poluvremenu (47:28).

Litvanci se nisu od toga oporavili iako su počeli da pogađaju, pa su serijom od 10:0 u trećoj četvrtini smanjili zaostatak i tu deonici završili sa onoliko poena koliko su ubacili za poluvreme.

U poslednjoj deonici se vodila velika borba, tim sa Baltika je prišao na minus pet, ali nije mogao više od toga.

Kod "kengura" najbolji su bili Ingl sa 18 i Bejns sa 14 poena dok su se kod Litvanaca istakli Sejbutis sa 21 i Darjuš Lavrinovič sa 14 koševa.

Amerikanci su kao što se očekivalo deklasirali još jednog protivnika, Novi Zeland.

Ekipa Majka Kšiševskog je u 3. kolu C grupe savladala tim Novog Zelanda rezultatom 98:71.

Nakon opipavanja snaga u prvoj deonici (27:20), Drim Tim je imao svoj šou u drugoj, dobivši je sa 30:15. U trećoj četvrtini, američka selekcija je dala „ol bleksima“ da dišu da bi četvrtu dobila rutinski.

U pobedničkoj selekciji istakli su se kao po običaju Dejvis sa 21 i Farid sa 15 koševa.

Izvor: Sportski žurnal