Posle bolnog poraza od Francuske, košarkaši Srbije u trećem kolu grupe A na Mundobasketu pobedili su Iran - 83:70. Ovom pobedom obezbedili su prolaz u sledeći deo takmičenja, ali potreban je što bolji plasman zbog ukrštanja grupa

ORLOVI OBEZBEDILI PROLAZ DALJE: Srbija savladala Iran 83:70

> 15:32

Nerezonske odluke u napadu, a zatim i sporne sudijske, odvele su "orlove" u poraz od Francuza, pa su Iranci idealan protivnik za povratak u život pred dan odmora u Granadi i odlučujuće mečeve sa Brazilom i Španijom.

Iran je u prva dva kola pretrpeo teške poraze od Španije i Brazila, ali je selektor ove ekipe Mehmed Bećirović najavio žestoku borbu, uz nadu da će na Srbiju uticati poraz od "trikolora".

Tok meča:

Slab početak Srbije, Iran je poveo nakon par brzih koševa Hadadija - 13:10.

Međutim naši momci preokrenuli su rezultat na 14:16 dva minuta pre kraja prve četvrtine.Srbija u prvoj četvrtini postigla je apsolutni učinak u trojkama 3/3.Orlovi su sjajno igrali odbranu u prvom poluvremenu ali napad nam jednostavno nije išao.

Kraj prve četvrtine. Izabranici Saleta Đorđevića vode tri razlike - 18:21.

Opet dobar start što se tiče odbrane. Jović uspeva da zadrži plejmejkera Irana na njihovoj polovini i oduzima im napad.Hadadi je postigao do sada 17 poena bez promašenog šuta. Prva omašena trojka Srbije u trećem minutu druge četvrtine - skor 5/6.

Sredinom druge četvrtine Iran je pojačao igru, čini se kao da Srbija nema rešenje protiv Hadadija ali ipak je rezultat  30:30.

Simonović nakon napada završio je na klupi Irana pri duelu sa jednim od igrača. Mogli smo videti žar borbe i varnice nakon ovog kontakta. Simonović nije želeo da pruži ruku igraču i učinio je dosta nesportski potez.

Ko bi mogao da zaustavi Hadadija? Četiri minuta pre kraja poluvremena ovaj sjajni igrač postiže svoj 22. poen. Teodosić je par puta sjajno proigrao igrače ali čini se kao da su se uspavali u odbrani pa su Iranci uspevali da dođu do brzih poena. Na odmor igrači odlaze sa rezultatom 38:42 u korist Srbije.

Počelo je drugo poluvreme.

Marković je sjajno oteo loptu ali ispala mu je i time bacio ovu sjajnu odbranu u vodu. Prvi put Srbija dolazi do dvocifrene razlike 38:48. Teodosić je pogrešio u reketu Irana i veoma ubrzo nakon toga iskupio se trojkom. 6 od 10 trojki za Srbiju, šezdesetoprocentni učinak šuta za tri poena.

Marković nastavlja sjajno da igra odbranu i sprečava još jedan napad Irana. Sjajna akcija iz kontra napada. Odbrana Bjelice, zatim pas iza leđa Teodosića ka Raduljici koji je zakucao neverovatno. Oštro su ušli u treći deo utakmice naši momci i došli čak do 18 poena razlike - 40:58.

Treća četvrtina završena je rezultatom 51:67 u korist Orlova.

Bogdanović je otvorio poslednju deonicu lepim šutom. Hadadi se vratio na parket, u trećoj četvrtini ga je trener čuvao zbog faulova (4). Srbija je došla do prednosti od 20 poena, najveća prednosti do sada - 53:73.

Sredinom poslednje četvrtine Iran je vezao par brzih napada i lakih poena - 59:73

Raduljica je izašao iz igre, zamenio ga je Štimac koji za sada igra bez greške. Dva minuta do kraja meča rezultat je u potpunosti na strani Srbije 63:81.

Meč je završen. Orlovi su slavili pobedu i siguran prolaz u dalji deo takmičenja. Krajnji rezultat bio je 83:70.