Filadelfija izjednačila, Bobi sjajan!

> 12:19

Košarkaši Filadelfije 76ers pobedili su pred domaćom publikom Bruklin Netse rezultatom 145:123, čime su izjednačili na 1-1 u prvoj rundi plej-ofa.

Nove izmene: Od sledeće sezone dva tima iz Evrokupa idu u Evroligu!

Srpski košarkaš Boban Marjanovića odigrao je fantastičan meč za Seventisikerse i bio je jedan od najzaslužnijih za trijumf.

Boban je pogađao sa svih pozicija, na terenu je proveo 18 minuta i ostvario je učinak od 16 poena (8/14), osam skokova i jedne asistencije.

Od ukupno šesnaest poena, Marjanović je 14 postigao u prvom poluvremenu. Centar reprezentacije Srbije "ubijao" je Netse šutem sa poludistance i još jednom je pokazao da je veoma važan u rotaciji 76ersa.

Filadelfija je utakmicu rešila u trećoj četvrtini koju je dobila rezultatom 51:23. Do kraja se nije postavljalo pitanje pobednika i serija se sada seli u Bruklin.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džoel Embid sa 23 poena, Heris je ubacio 19, Simoms je imao tripl-dabl (18p, 10sk, 12as), dok je Džej Džej Redik ubacio 17.

Pomenuti Marjanović je imao 16, dok je Majk Skot meč završio sa 15 poena. Kod gostiju Spenser Dinvidi postigao je 19 poena, Dianđelo Rasel 16, dok je Rondaj Holis-Džeferson imao 15.

U seriji je sada 1-1, a naredna dva meča (19.4/23.4) igraju se u Bruklinu.