Bogdan i Bjelica jači od Dončićevog tripl-dabla!

> 11:00

Košarkaši Sakramento Kingsa su savladali Dalas Meverikse sa 125:121, uz solidne partije Bogdana Bogdanovića i Nemanje Bjelice.

Jokićev tripl-dabl i 50. Denverova pobeda!

Nekadašnji košarkaš Minesota Timbervulvsa je kao starter za 28 minuta upisao osam poena uz šest skokova i četiri asistencije.

Bogdanović je odigrao minut više, kao rezervista, upisao je 14 poena, tri skoka i pet uspešnih proigravanja za saigrače.

Kingse je predvodio Dieron Foks (23 poena, 8 asistencija), sjajan je bio Herison Barns sa 18 poena, dok je Vili Koli-Stajn ubacio dva manje.

Na drugoj strani Luka Dončić je zabeležio tripl-dabl (28 poena, 12 skokova, 12 asistencija), Dvajt Pauel je dodao 21 poen, uz 13 skokova, dok je Maksi Kleber upisao 17.

Kingsi i dalje imaju šanse da se plasirao u plej-of, imaju po 37 pobeda i poraza, do kraja regularnog dela prvenstva im je ostalo još osam utakmica, a zavise i od rezultata San Antonio Sparsa (43-32), Oklahoma Siti Tandera (43-31) i Juta Džeza (44-30), koji se trenutno nalaze u povoljnijoj poziciji.